• „Podróż z klasą”

•           Podróże z klasą” to nazwa projektu MEN, w ramach którego dofinansowywane są wycieczki edukacyjne w różne zakątki kraju.

My też, już kolejny raz, skorzystaliśmy z możliwości poznania ojczystej  historii, geografii, przyrody, literatury nie w szkolnych ławkach, tylko podczas wycieczki.

Tym razem klasy 7 i 8 udały się do pięknego Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Była więc okazja odwiedzić aż 2 województwa: lubelskie i świętokrzyskie. Atrakcji podczas wyjazdu było moc, m.in. Przyrodnicze Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu, Muzeum Zamkowe w Sandomierzu,  urokliwe kamieniczki na rynku obu miast, wspinaczka na górę Trzech Krzyży i spacer po urzekających wąwozach lessowych oraz przez podziemne korytarze pod sandomierską starówką, zwiedzanie zabytkowych kościołów – św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu  i Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu, wizyta w dawnym domu Marii i Jerzego Kuncewiczów oraz w Muzeum ojca Mateusza, gdzie stojąc albo siedząc obok figur woskowych postaci z serialu, czuliśmy się jak aktorzy filmowi. Niemałą atrakcję stanowił też pobyt w gościnnym Dworze Dwikozy.

Wróciliśmy z wycieczki bogatsi w wiedzę, nowe umiejętności, np. posługiwania się kartą hotelową i doświadczenia, a przede wszystkim przeżycia. Z pewnością ten wyjazd był „podróżą z klasą”!

• ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Witamy Was w nowym roku szkolnym i zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców do korzystania ze zbiorów.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 14:45.

Posiadamy wiele ciekawych, wartościowych książek  i zachęcamy do ich wypożyczania.

Życzymy dużo przyjemnych wrażeń z lektury.

Zapraszam

mgr Ewa Dobrzelecka