Dlaczego SP1?
- Miłośnicy podróży
- Odkrywamy, uczymy się i bawimy
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Kręci nas bezpieczeństwo
- Dbamy o bezpieczeństwo siebie i innych
Aktualności
Co nowego w szkole?Bezpieczne ferie zimowe
- 16.01.2025
Bezpieczne ferie zimowe: co robić, a czego unikać?
Bezsprzecznie, zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych powinno być jedną z najważniejszych kwestii dla rodziców bez względu na panującą aurę za oknem. Co więcej, nieistotne czy dzieci spędzą te dwa tygodnie na łonie natury, czy na korzystaniu z najciekawszych atrakcji dużych miast. Jedno pozostaje niezmienne...
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie.
Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.
Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób.
Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.
Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała.
Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem.
Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy.
Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.
Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
mgr Anna Serocka i mgr Karolina Deruś
Jasełka bożonarodzeniowe
- 22.12.2024
W piątkowe przedpołudnie 20 grudnia, sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w prawdziwą Betlejemską scenę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkowe Jasełka, które wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Przedstawienie, tradycyjnie ukazujące historię narodzenia Jezusa. Mali aktorzy wcielili się w anioły, pastuszków, Trzech Króli i Świętą Rodzinę. Uczniowie zachwycili widzów pięknymi kolędami i pastorałkami oraz niesamowitym tańcem. Kolorowe stroje i starannie przygotowana scenografia stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie tego wydarzenia. Życzymy całej naszej społeczności szkolnej wesołych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia!
13
List do Mikołaja...
- 22.12.2024
Mikołaj bywa bardzo zajęty, wiadomo… Postanowiliśmy go wyręczyć i dotrzeć z prezentami do dzieci z Placówki Socjalizacyjnej w naszym mieście. Dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, z prośbą o prezenty. Samorząd Szkolny wspólnie ze szkolnym kołem Caritas postanowił je spełnić. Uczniowie i nauczyciele zebrali kwotę w wysokości: 2289,41 zł ( rozliczenie zostało przekazane dyrekcji szkoły) za którą przygotowali paczki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się spełnić marzenia dzieci i dodać magii tym Świętom.
Dziękujemy!
4
Szkolny Kiermasz Świąteczny
- 19.12.2024
17 grudnia w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera, było radośnie, kolorowo i pachniało świątecznymi wypiekami. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w Szkolnym Kiermaszu Świątecznym. Wśród artykułów dostępnych na stoiskach były stroiki, gwiazdy, bombki, bożonarodzeniowe wieńce, choinki, skrzaty, czapki Mikołaja. Wszystko budziło prawdziwy zachwyt. Uczniowie bardzo chętnie korzystali ze świątecznej loterii, ustawiając się w długiej kolejce. Atrakcją podczas losowania były złote kupony, pod którymi kryły się vouchery podarowane przez naszych sponsorów. Każdy odwiedził też kawiarenkę, w której można było nabyć pyszne ciasta i świąteczne słodkości. Czas przyjemnie płynął przy konsumpcji słodkich wypieków i popijaniu gorącej czekolady.
Najważniejsza była jednak możliwość wspólnego spędzenia przedświątecznego czasu, nastrój radości, wielu uśmiechów i wspaniałych wrażeń. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w kiermaszu. Ogromne podziękowania należą się Rodzicom za pomoc w organizacji wydarzenia i przekazane na rzecz kiermaszu upominki. Wyrazy wdzięczności kierujemy do firm i punktów usługowych za ofiarowane wsparcie w postaci voucherów i upominków, tj.: Kawiarnia Fun Cafe, Restauracja Słodko Ostra, Pizeria Suzzi, Salon Fryzur Monika Królak, Siłownia Iron Gym, Sklep Odido, Studio Art Tomasz Florczak, Zakład Fryzjerski Męski Aneta Trząsalska, Druk-Intro S.A.
Zebrane fundusze zostały przekazane Radzie Rodziców.
Wszystkim życzymy cudownych i radosnych świąt.
Organizatorzy akcji
5
Szkolny Konkurs na Kartkę Świąteczną
- 19.12.2024
W grudniu odbył się Szkolny Konkurs na Kartkę Świąteczną. Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku polski, angielskim lub niemieckim. Wybór zwycięzców był bardzo trudny.
Podium: 1. miejsce: Piotr Haberski, kl. 2b,
2 miejsce: Oliwia Kujawa, kl. 1c,
3. miejsce: Dorota Stodólna, kl. 3b,
wyróżnienia: Zuzanna Ambrożewicz, kl. 8a oraz Anastazja Wiśniewska kl. 5a.
Gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim za udział.
Karolina Tepper-Gutsche
Patriotycznie i ekologicznie – szkolny Hubertus 2024
- 28.11.2024
21 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica, której tematem przewodnim był patriotyzm. Zgromadzeni na sali gimnastycznej goście (między innymi myśliwi z Koła Łowieckiego Łoś w Aleksandrowie Kujawskim), rodzice, dzieci i nauczyciele obejrzeli występ uczniów, który przypomniał historyczne momenty w dziejach naszego państwa: kolejne rozbiory, utratę niepodległości, czasy zaborów, powstania narodowe, wreszcie odzyskanie upragnionej wolności i trudne czasy, które potem nastąpiły. Następnie skoncentrowano się na współczesności i tym, jak obecnie należy pojmować patriotyzm i co robić, by być patriotą. A ponieważ jednym z przejawów współczesnego patriotyzmu jest dbałość o środowisko naturalne, dlatego przy tej okazji była mowa o tradycjach myśliwskich i łowieckich, zasadach etyki myśliwskiej oraz zwyczajach myśliwskich. Po występie młodzieży wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać prace uczniów, przygotowane w ramach konkursów „Las w obiektywie” oraz „Makieta lasu”. Trzeba przyznać, że było co oglądać i podziwiać. Na koniec wszyscy mogli spróbować specjałów myśliwskich – kiełbasy i pasztetu. Można było także degustować ciasta , które przygotowali rodzice.
Składamy serdeczne podziękowania wspomnianym już myśliwym oraz wszystkim, którzy pomagali nam w realizacji tego przedsięwzięcia.
Organizatorzy
47
Warsztat dot. szkodliwości substancji psychoaktywnych
- 27.11.2024
W dniu dzisiejszym czyli 27.11.24 r. pani Marta Błachowicz z KPP przeprowadziła warsztaty pn. "Szkodliwość substancji psychoaktywnych" dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych w ramach "Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024: Edycja 2024" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administarcji, zadanie pn. "Wzmacnianie Infrastruktury Monitoringu dla poprawy życia mieszkańców Miasta Aleksandrów Kujawski wraz z edukacyjnymi warsztatami dla młodzieży i seniorów dotyczących podnoszenia świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania".
Konkurs na lapbooka
- 14.11.2024
W październiku odbył się szkolny konkurs na lapbooka o krajach niemieckojęzycznych dla klas VII i VIII. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z ogólną wiedzą o krajach niemieckojęzycznych oraz zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckojęzycznych i ich językiem. Uczniowie przygotowali lapbooki o wybranych krajach i miastach.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Zuzanna Ambożewicz, kl. VIIIa
II miejsce: Krystian Pokorzyński, kl. VIIIc
III miejsce: Maja Centkowska, kl. VIIIb.
Zwycięzcom gratuluję, a uczestnikom serdecznie dziękuję za udział.
Organizator: Karolina Tepper-Gutsche
Święto Niepodległości
- 14.11.2024
Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków ważne święto narodowe. Dzień ten skłania nas do refleksji nad tym, czym dla nas jest wolność , niepodległość i patriotyzm. W naszej szkole 7 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Apel, przygotowany pod kierunkiem pań Małgorzaty Betlej i Wiesławy Biesiady, był żywą lekcją historii. Dzięki prezentowanym na nim tekstom , wierszom i piosenkom przypomnieliśmy sobie (a niektórzy dowiedzieli się) o tym, jak doszło do utraty niepodległości przez Polskę, kolejnych rozbiorach, powstaniach, 123 latach niewoli i wreszcie odzyskaniu niepodległości w roku 1918 oraz trudnych początkach naszego państwa po jego odrodzeniu. Na koniec uczniowie klasy 3 a pod kierunkiem p. Grażyny Domanowskiej wykonali taniec z flagami. Wykonawcy, uczestniczący w apelu, zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Tego dnia o symbolicznej godzinie 11:11 nasza szkoła przystąpiła także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego.
Należy jeszcze dodać, że występ odbył się na sali gimnastycznej, która została udekorowana stosownie do okazji. Oczywiście królowały nasze barwy narodowe – biel i czerwień. Dodatkowo wyeksponowane zostały prace uczniów, którzy brali udział w konkursie na plakat Dla Niepodległej.
Dekoracje były dziełem pań: Renaty Sygit i Wiesławy Biesiady.
Zwycięzcami szkolnego konkursu, o którym była mowa powyżej, zostali:
Zuzanna Seraficka klasa VIII C – I miejsce
Marcel Mordziński klasa IV B -II miejsce
Alisa Zhyrna klasa IV A – III miejsceNikodem Śmigielski klasa IV B - wyróżnienie
29
Warsztat dot. cyberprzemocy
- 05.11.2024
W dniu dzisiejszym czyli 05.11.24 r. pani Marta Błachowicz z KPP przeprowadziła warsztaty pn. "Cyberprzemoc" dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych w ramach "Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024: Edycja 2024" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administarcji, zadanie pn. "Wzmacnianie Infrastruktury Monitoringu dla poprawy życia mieszkańców Miasta Aleksandrów Kujawski wraz z edukacyjnymi warsztatami dla młodzieży i seniorów dotyczących podnoszenia świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania".
KONKURS DYNIA BAJKOWA
- 05.11.2024
W październiku Samorząd szkolny ogłosił konkurs na Dynię bajkową. Chętne klasy przygotowały dynie, z których zrobiliśmy szkolna wystawę, a powołana komisja orzekła, że w kategorii klas młodszych zwyciężyły klasy 1c i 3b, w klasach starszych – klasa 6b. Klasy te w nagrodę mogą wybrać film lub bajkę i wspólnie pójść do kina. Integrowały się przy wykonaniu dyń i te wspólne wyjścia też mają służyć integracji. Wszystkim gratulujemy pomysłów i wytrwałości przy tworzeniu tych pięknych prac. Ich widok pasował do jesiennej aury za oknem.
Anna Tokarska – opiekun samorządu
9
Starsi czytają młodszym
- 30.10.2024
28 października uczniowie szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję "Starsi czytają mlodszym". Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W ramach akcji uczniowie klas 5 6 i 8 czytali bajki dzieciom z Przedszkola Sióstr Służebniczek.
S. Gapińska, A. Rzepecka
4
Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- 22.10.2024
W dniu dzisiejszym czyli 22.10.24 r. pani Agnieszka Czerny z KPP przeprowadziła warsztaty pn. Bezpieczeństwo na drogach" dla uczniów klas czwartych i piątych w ramach "Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024: Edycja 2024" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administarcji, zadanie pn. "Wzmacnianie Infrastruktury Monitoringu dla poprawy życia mieszkańców Miasta Aleksandrów Kujawski wraz z edukacyjnymi warsztatami dla młodzieży i seniorów dotyczących podnoszenia świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania".
12
Ubezpieczenie uczniów
- 12.10.2024
Wyniki wyborów SU
- 12.10.2024
Uczennice i uczniowie klas starszych wybrali nowych przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Oto wyniki tajnego głosowania:
1 Maciej Potulny (klasa 8b) – przewodniczący
2 Tatiana Wachowicz (klasa 6a) – zastępca
3 Antoni Nurkiewicz (klasa 5a) – zastępca
Wszyscy pozostali kandydaci:
Dawid Czernielewski
Łucja Andrzejewska
Julia Gralak
Barbara Janecka
Martyna Wiśniewska
Zuzanna Muszyńska
Amelia Gradowska
Jakub Madajczyk
Alicja Nurkiewicz
Kacper Ruszczyk
Martyna Wojciechowska
zadeklarowali aktywną i kreatywną współpracę i działanie na rzecz szkoły i całej społeczności uczniowskiej.
O naszych działaniach, ciekawych akcjach i przedsięwzięciach będziemy Was informowali na bieżąco. Czekamy też na Wasze pomysły. Chętnie zrealizujemy te ciekawe i pożyteczne.
Opiekun samorządu – Anna Tokarska
Światowy Dzień Zwierząt
- 09.10.2024
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który jest obchodzony 4 października w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek o zwierzętach. Można ją oglądać do końca tego miesiąca. Wystawie towarzyszą zajęcia czytelnicze, których celem jest promowanie literatury o zwierzętach.
Zachęcamy również do wypożyczania książek poświęconych zwierzętom.
mgr Ewa Dobrzelecka
8
Dzień Głośnego Czytania
- 30.09.2024
Dnia 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których starsi i młodsi uczniowie czytali głośno swoim koleżankom i kolegom wiersze poetów polskich oraz fragmenty książek dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zajęć doświadczyli przyjemności ze słuchania i czytania innym.
mgr Ewa Dobrzelecka
6
Hymn szkoły
- 23.09.2024
„Jak polscy podróżnicy”
1. W uczniowskiej zwartej gromadzie
ruszamy sprężystym krokiem.
Nie stanie nic na zawadzie,
patrzymy w świat jasnym wzrokiem. 2x
Ref. Chcemy, jak polscy podróżnicy ,
podążać za marzeniami.
Chcemy, jak polscy podróżnicy,
wędrować wieloma ścieżkami. 2x
2. Uśmiech na twarzy promienny,
żar młode serca rozpala.
Na szlaku trzeba być dzielnym .
Szczęśliwym podróżom chwała! 2x
Ref. Chcemy, jak polscy podróżnicy …
3. Nauka naszą przygodą,
bagażem wiedzy w przestrzenie.
Ciekawość wielką podróżą,
źródłem rozwoju bezmiernym.2x
Ref. Chcemy, jak polscy podróżnicy …
Akcja charytatywna
- 23.09.2024
Kolejna akcja charytatywna na rzecz powodzian w naszej szkole pokazał jakie macie wielkie serca. Zebraliśmy ogromne ilości produktów spożywczych i artykułów chemicznych. Dziękujemy bardzo za wszelką pomoc i wsparcie zbiórki. Pokazaliście, że wspólnymi siłami można dokonać wielkich rzeczy i wesprzeć tych, którzy tej pomocy obecnie bardzo potrzebują.
Koła Craitas
„Podróż z klasą”
- 18.09.2024
Podróże z klasą” to nazwa projektu MEN, w ramach którego dofinansowywane są wycieczki edukacyjne w różne zakątki kraju.
My też, już kolejny raz, skorzystaliśmy z możliwości poznania ojczystej historii, geografii, przyrody, literatury nie w szkolnych ławkach, tylko podczas wycieczki.
Tym razem klasy 7 i 8 udały się do pięknego Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Była więc okazja odwiedzić aż 2 województwa: lubelskie i świętokrzyskie. Atrakcji podczas wyjazdu było moc, m.in. Przyrodnicze Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu, Muzeum Zamkowe w Sandomierzu, urokliwe kamieniczki na rynku obu miast, wspinaczka na górę Trzech Krzyży i spacer po urzekających wąwozach lessowych oraz przez podziemne korytarze pod sandomierską starówką, zwiedzanie zabytkowych kościołów – św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu i Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu, wizyta w dawnym domu Marii i Jerzego Kuncewiczów oraz w Muzeum ojca Mateusza, gdzie stojąc albo siedząc obok figur woskowych postaci z serialu, czuliśmy się jak aktorzy filmowi. Niemałą atrakcję stanowił też pobyt w gościnnym Dworze Dwikozy.
Wróciliśmy z wycieczki bogatsi w wiedzę, nowe umiejętności, np. posługiwania się kartą hotelową i doświadczenia, a przede wszystkim przeżycia. Z pewnością ten wyjazd był „podróżą z klasą”!
70
ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- 15.09.2024
Witamy Was w nowym roku szkolnym i zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców do korzystania ze zbiorów.
Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 14:45.
Posiadamy wiele ciekawych, wartościowych książek i zachęcamy do ich wypożyczania.
Życzymy dużo przyjemnych wrażeń z lektury.
Zapraszam
mgr Ewa Dobrzelecka
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 22.08.2024
Odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 przed głównym wejściem do szkoły.
Przydział sal
Klasa Wychowawca Sala
1a Kempska Agnieszka 19
1b Nowicka Iwona 17
1c Cichocka Agnieszka 15
2a Deruś Karolina 16
2b Lewandowska Anna 18
3a Domanowska Grażyna 4
3b Rogiewicz Aleksandra 3
4a Biesiada Wiesława 5
4b Betlej Małgorzata 6
5a Sygit Renata 33
5b Strzyżewska Angelika 23
6a Serocka Anna 2
6b Rzepecka Agnieszka K-1
7a Tokarska Anna 32
7b Gapińska Sandra 45
8a Chudzińska Hanna świetlica
8b Biernaciak Wioletta 29
8c Lewandowski Piotr 8
Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych
- 01.07.2024
Wyprawka dla pierwszoklasisty
Wyposażenie piórnika:
- 2 ołówki,
- temperówka zamykana,
- gumka do ścierania,
- kredki ołówkowe,
- nożyczki (bezpiecznie zakończone),
- klej w sztyfcie.
Zeszyty:
- 16 - kartkowy w 3 linie do edukacji polonistycznej (najlepiej linia dwukolorowa),
- 16 - kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej,
- 16 – kartkowy w kratkę jako zeszyt dodatkowy.
Materiały plastyczne:
- farby plakatowe lub akwarelowe,
- pędzle,
- pojemnik na wodę,
- kredki świecowe,
- plastelina,
- papier kolorowy,
- blok techniczny biały A4,
- blok techniczny kolorowy A4,
- tekturowa teczka (najlepiej z gumką)- 2 szt.,
- ryza papieru ksero.
Podpisane przybory do plastyki zostaną zebrane i złożone w klasie w szafkach.
Wychowanie fizyczne:
- granatowe lub czarne spodenki i biała koszulka zapakowane w podpisanym worku.
- obuwie na zmianę w podpisanym worku.
Informacja dot. podręczników
- 27.06.2024
Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają we wrześniu podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025.
Książki do religii należy zakupić we własnym zakresie.
Wykaz podręczników do religii do poszczególnych klas:
- klasa 1 – „Poznaję Boży świat” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek (wyd. Jedność).
- klasa 2 - „Odkrywam królestwo Boże” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (wyd. Jedność).
- klasa 3 - "Poznaję Jezusa" Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Konrak (wyd. Jedność). Podręcznik i zeszyt ćwiczeń.
- klasa 4 - "Odkrywam życie z Jezusem” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (wyd. Jedność). Podręcznik i zeszyt ćwiczeń.
- klasa 5 – „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, (wyd. Jedność). Podręcznik + zeszyt ćwiczeń.
- klasa 6 – „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (wyd. Jedność). Podręcznik + zeszyt ćwiczeń.
- klasa 7 - "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, (wyd. Jedność). Podręcznik + zeszyt ćwiczeń.
- klasa 8 - "Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość" Autorzy: Autorzy: ks. dr K. Mielnicki,E. Kondrak, (wyd. Jedność). Podręcznik + zeszyt ćwiczeń.
„Mój wymarzony świat”
- 27.06.2024
Szymon Szymczak z klasy IV b oraz Adrian Dylewski z klasy V b zostali laureatami konkursu pt. „Mój wymarzony świat” . Konkurs zorganizowała Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim z okazji 50 lat istnienia tej placówki. W dniu 20 czerwca, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, chłopcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulacje!
mgr Wiesława Biesiada
Hospicjum
- 24.06.2024
Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Szkolny zorganizowali zbiórkę produktów dla dzieci z hospicjum Nadzieja w Toruniu.
Dziękujemy bardzo za okazane serce i przekazane dary. Akcja była doskonałą lekcją empatii i społecznej odpowiedzialności dla naszych uczniów. Pokazała, że wspólnymi siłami można dokonać wielkich rzeczy i wesprzeć tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.
Koło Caritas i Samorząd Szkolny
Roztrzygnięcie konkursu "Dbamy o nasze środowisko"
- 16.06.2024
Tradycyjnie jak w latach ubiegłych również w tym roku odbył się szkolny konkurs zbiórki makulatury pt. ,,Dbamy o nasze środowisko.” Konkurs ten ma za zadanie kształtowanie postaw przyjaznych środowisku naturalnemu.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Zofia Kołaczyńska – kl. II a
II miejsce – Martyna Wojciechowska - kl. V b
III miejsce – Agata Maciejewska – kl. VI a
III miejsce – Tomasz Maciejewski – kl. VII a
Wyróżnienie – Krzemiński Oliwier – kl. VIII a
Wyróżnienie – Natan Ode – kl. VIII b
Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział.
Organizator – mgr Edyta Starczewska
Szkolny Konkurs Historia a patriotyzm
- 16.06.2024
W środę 05 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historia a patriotyzm. Celem konkursu było motywowanie uczniów do poszerzenia wiedzy z zakresu historii Polski i rozwijanie historycznych pasji. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI – VIII. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wiedzy. I miejsce w rywalizacji zajął Kacper Włodarski z kl. VIII b, II miejsce zajął Piotr Stodólny kl. VII c, natomiast laureatami III miejsca zostali Michalina Krużyńska z kl. VII a i Błażej Wypijewski z kl. VIII b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorzy: mgr Małgorzat Betlej i mgr Wiesława Biesiada
Konkurs historyczno-plastyczny dla szkół podstawowych pt. „Wojna w przestworzach - polscy lotnicy w czasie II wojny światowej”
- 16.06.2024
Martyna Wojciechowska z klasy V b zajęła II miejsce, a Zuzanna Ambrożewicz z klasy VII a otrzymała wyróżnienie w konkursie historyczno-plastycznym dla szkół podstawowych pt. „Wojna w przestworzach - polscy lotnicy w czasie II wojny światowej”. W dniu 10 czerwca z rąk przedstawicieli organizatora -Mundurowego Technikum BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim- dziewczynki otrzymały dyplomy
oraz nagrody rzeczowe.Serdecznie gratulujemy !
mgr Wiesława Biesiada
Sukces matematyczny naszych uczniów!
- 13.06.2024
Kacper Włodarski, Igor Wójtowicz i Błażej Wypijewski zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym o zasięgu powiatowym „Kłódka” 2024. Celem konkursu było promowanie matematyki wśród uczniów szkół podstawowych jako przedmiotu, który stanowi podstawę twórczego i analitycznego myślenia, ponadto celem konkursu było upowszechnianie dziedzin, które nie są zawsze poruszane na standardowych lekcjach matematyki takich jak kryptografia przy wykorzystaniu prostych narzędzi, zgodnie z zasadą “nauka poprzez zabawę”. Konkurs dzielił się na trzy etapy: pracę drużynową związaną ze znalezieniem szyfru do kłódki, wariacji na temat drużynowej gry w podchody oraz zadań indywidualnych.
Serdeczene gratulacje!
Agnieszka Rzepecka
4
„Razem sobie równi- Nie dla Przemocy Nienawiści i Hejtu”
- 10.06.2024
Zuzanna Ambrożewicz uczennica klasy 7 a zajęła III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „Razem sobie równi- Nie dla Przemocy Nienawiści i Hejtu” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Aleksandrowie pod patronatem Starosty Powiatu Aleksandrowskiego. Celem konkursu było poruszenie świadomości młodych ludzi na problem hejtu i podjęcie przez nich tematu według swojego pomysłu.
W dniu 18 czerwca 2024 r., w budynku Komendy Powiatowej Policji odbyło się podsumowanie konkursu. Podczas spotkania, Zuzia otrzymała z rąk Starosty Powiatu Aleksandrowskiego Pani Lidii Tokarskiej i Zastępcy Komendanta Powiatowego mł. insp. Radosława Tuszyńskiego dyplom oraz nagrodę.
Serdecznie gratulujemy !
mgr Wiesława Biesiada
Wycieczka do Poznania
- 06.06.2024
23 maja uczniowie klas 5b, 6a i 7a brali udział w całodniowej wycieczce do Poznania. Zwiedzaliśmy wszystkie dostępne zakamarki na stadionie ENEA – Lech Poznań. Potem pan przewodnik oprowadził nas po wszystkich najciekawszych miejscach na Starym Mieście. Zjedliśmy posiłek w McDonald's. Na koniec byliśmy w Muzeum Rogala, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach i dowiedzieliśmy się, jak powstają słynne rogale świetomarcińskie. Wszyscy – i mele,i szczuny – miło wspominają ten wyjazd. Dla niewtajemniczonych: MELA to dziewczyna, a SZCZUN to chłopak w gwarze poznańskiej, bo kilka słów już znamy dzięki temu wyjazdowi. Tak, tak... podróże kształcą. :)
21
ŚWIĘTO W SP 1
- 03.06.2024
W dniu 3 czerwca w szkole nie było lekcji. Wszyscy mieliśmy święto, w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :)
Świętowanie zaczęło się od uroczystego apelu. Były scenki ze szkolnego życia, refleksje i wiersze o zaletach podróżowania, turystyczne piosenki, utwory instrumentalne wykonywane na gitarze i saksofonie oraz dynamiczne tańce z różnych części świata. Mogliśmy też poznać historię i walory naszego regionu, czyli Kujaw i województwa kujawsko – pomorskiego.
A po części oficjalnej same przyjemności, czyli rozgrywki sportowe, plac zabaw z ogromnymi zjeżdżalniami, cukrowa wata, ciasta, pizza i dużoooo wody, bo pogoda na szczęście nam dopisała i wszyscy znakomicie się bawili, co widać na zdjęciach.
55
Sukces plastyczny Martyny Wojciechowskiej.
- 02.06.2024
Martyna Wojciechowska z klasy 5 b zajęła I miejsce w III etapie Ogólnopolskiego konkursu etycznego pt. „Inny – nie znaczy gorszy”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów problematyką etyczną, zwiększenie świadomości na temat tolerancji, rozwijanie inwencji twórczej oraz szlifowanie umiejętności artystycznych. Dyplom oraz nagrody Martyna otrzymała podczas szkolnego apelu .
Serdecznie gratulujemy !
Nauczyciel plastyki mgr Wiesława Biesiada
Projekt czytelniczy „Podróże kształcą”
- 29.05.2024
Celem podjętych działań było zachęcenie uczniów do sięgnięcia po literaturę o tematyce podróżniczej. W związku z tym przygotowana została wystawa książek na której znalazły się: albumy, atlasy, encyklopedie i przewodniki turystyczne po Polsce i po świecie. Ponadto uczniowie z klas siódmych przygotowali lapbooki promujące książki podróżnicze. Zostały one wyeksponowane na tablicy pn. „Wśród książek podróżniczych”.
Zachęcam do czytania w czasie nadchodzących wakacji i życzę wielu niezapomnianych przygód.
mgr Ewa Dobrzelecka
1
Lekcja patriotyzmu
- 29.04.2024
Dla uczczenia 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się dla całej społeczności szkolnej apele. W dniu 29 kwietnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli w strojach galowych. W uroczystej scenerii biało – czerwonej dekoracji miała miejsce „lekcja historii” przypominająca okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku. Występujący uczniowie przypomnieli fakty historyczne, recytowali utwory poetyckie, śpiewali piosenki i wykonali piękny układ choreograficzny z szarfami w narodowych barwach.
mgr Hanna Chudzińska
3
Eliminacje w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- 29.04.2024
Dzisiaj (29.04) w Zespole Szkół w Brudnowie odbyły się powiatowe eliminacje 34. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział 2 drużyny z naszej szkoły.
Drużyny reprezentujące nasze szkoły, zajęły następujące miejsca:
2miejsce: Jakub Seraficki, Przemysław Wodzyński i Filip Błasiński.
3miejsce: Alicja Nurkiewicz, Oskar Rejss, Igor Stępowski i Martyna Wojciechowska.
Gratulujemy wspaniałych wyników.
mgr Sandra Gapińska
17
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo-plastycznego „Najpiękniejsza zakładka do książki”
- 28.04.2024
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie czytelniczo-plastycznym na wykonanie najpiękniejszej zakładki do książki. Prace wykonane przez dzieci były ładne i pomysłowe. Przyznano nagrody następującym osobom: Idze Andrzejak, Patrycji Śliwińskiej, Nikodemowi Kułakowskiemu z klasy Ia oraz Piotrowi Haberskiemu z klasy Ib.
Dziękuję wszystkim uczniom za udział konkursie a zwycięzcom gratuluję oryginalnych pomysłów.
mgr Ewa Dobrzelecka
Dzień Ziemi
- 25.04.2024
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ziemia to wspólne dobro, o które każdy z nas powinien dbać. W tygodniu, w którym przypadało to święto prowadzone były zajęcia o tematyce ekologicznej. Uczniowie sadzili kwiaty na terenie szkoły, które będą pielęgnować. Dzieci z klas I-III wykonały plakaty, które były doskonałym pomysłem na wyrażenie szacunku dla naszej planety oraz pokazanie dzieciom, jak ważna jest troska o środowisko. Prowadzona jest zbiórka makulatury. Ważne, aby uczniowie nie tylko pamiętali o istnieniu święta, ale faktycznie podejmowali działania każdego dnia, które będą korzystne dla naszej planety.
Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Agnieszka Kempska i Anna Tokarska.
2
Apel Wielkanocny
- 28.03.2024
W ostatnią środę przed Wielkanocą odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod hasłem „Wielkanoc na Kujawach”. Uczniowie z klas: 8a, 8b oraz 3b pod kierunkiem pani Małgorzaty Betlej przedstawili program opowiadający o zwyczajach wielkanocnych w naszym regionie.
Dodatkowymi atrakcjami były: taniec kujawiak w wykonaniu uczniów klasy 4a pod kierunkiem pani Małgorzaty Skierskiej oraz piosenka w wykonaniu uczennic z z klas piątych przygotowana przez panią Wiesławę Biesiadę. Uwagę zwracała również świąteczna dekoracja przygotowana przez panie: Edytę Stodolną i Renatę Sygit. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę i koszyczek wielkanocny. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a palmy i koszyczki można było podziwiać jako elementy dekoracji na sali gimnastycznej.
Rozstrzygnięcie konkursu na palmę i koszyczek wielkanocny.
Jury w składzie : pani Wiesława Biesiada, pani Edyta Starczewska, pani Edyta Stodolna oraz pan dyrektor Andrzej Sygit po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców konkursu.
W kategorii najpiękniejsze palmy wykonane przez klasy:
1. miejsce – klasa 5b
2. miejsce – klasa 4a
3. miejsce - klasa 6a
Równorzędne wyróżnienia otrzymały klasy: 1a, 8b, 6b, i 7a
Najpiękniejsze palmy w kategorii indywidualnej:
1. miejsce – Antoni Grębski klasa 3a
Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Iga Werner 3a, Adrian Białkowski 3a,Wiktoria Włodarczyk3a, Franciszek Kostecki 3a, Antoni Żychlewicz3b, Hanna Pawłowska 3b, Amelka Kwiatkowska 4a,Gabriel Bratkowski 5a, Jakub Dziuba 5a, Tatiana Wachowicz 5a,
Nagrody za najpiękniejsze koszyczki :
1. miejsce – klasa 4a
2. miejsce – Tatiana Wachowicz 5a
3. miejsce – klasa 5b
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
60
Przyjęcie klas pierwszych do Małego Samorządu
- 28.03.2024
26 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do Małego Samorządu. Popisali się wieloma zdobytymi umiejętnościami w trakcie wykonywania zadań przygotowanych przez starszych kolegów i opiekuna. Wszyscy bawili się wspaniale.
Pierwszym klasom gratulujemy!
mgr Agnieszka Kempska
7