• Akcja czytelnicza - "Czytamy osobom starszym"

• Dnia 26 stycznia pani Ewa Dobrzelecka udała się z grupą uczniów z klas IV i V do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Aleksandrowie Kuj. Celem spotkania było czytanie książek i śpiewanie kolęd przebywającym tam starszym osobom. Nasi uczniowie czytali z podziałem na role książkę pt. Trzej Królowie oraz wiadomości na temat historii tego święta. Czytanie było przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd. Podopieczni ZOL-u bardzo ucieszyli się z naszej wizyty, poczęstowali nas słodyczami i zapraszali na kolejne spotkania.

Zawsze warto podejmować takie działania i wychodzić z książką do ludzi.

mgr Ewa Dobrzelecka

• III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Uczennica klasy 7 a - Magdalena Sobczak zajęła III miejsce w konkursie plastycznym Mój region jak malowany. Magda za swoją malarską interpretacje kujawskiego pejzażu otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun mgr Wiesława Biesiada

• REKRUTACJA 2024/2025

• Szanowni Państwo,

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim od 26 lutego 2024 r. rozpoczyna rekrutację uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.

W pierwszej kolejności na zasadzie zgłoszenia przez rodzica, czyli bez postępowania rekrutacyjnego, będą przyjmowanie dzieci mieszkające w obwodzie szkoły.

W przypadku wolnych miejsc komisja rekrutacyjna rozpatrzy wnioski o przyjęcie dziecka mieszkającego poza obwodem szkoły, biorąc pod uwagę spełnianie przez kandydata wskazanych kryteriów.

Szkoły Podstawowej nr 1

im. Polskich Podróżników

w Aleksandrowie Kuj.

mgr Andrzej Sygit

Potrzebne dokumenty do pobrania w zakładce:

►Organizacja Pracy Szkoły ► Rekrutacja 2024/2025

• Eksperymenty

• Dnia 11.01 w naszej szkole odbyły sie "Eksperymenty z Panem Bartkiem" - ciekawe pokazy i eksperymenty przyrodnicze z udziałem uczniow.

mgr Angelika Strzyżewska

• Laboratoria przyszłości

• W ramach projektu "Laboratoria przyszłości” nasza szkoła korzysta z mobilnego laboratorium. Uczniowie biorą udział w licznych eksperymentach i doświadczeniach.

Uczniowie obecni na fotografiach pracowali z wykorzystaniem czujników pH, temperatury, ciśnienia i innych.

Realizatorzy projektu:

mgr Angelika Strzyżewska, mgr Violetta Biernaciak, mgr Grażyna Domanowska, mgr Edyta Starczewska, mgr Anna Lewandowska

• Jasełka

• Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka.

W tym przedświątecznym okresie, 22 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali całej społeczności szkolnej Jasełka. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliły kolędy i pastorałki wykonywane przez solistów i chór szkolny.

Mamy nadzieję, że przedstawione jasełka pozwoliły społeczności szkolnej jeszcze bardziej poczuć świąteczny klimat oraz otworzyć swoje serca na Miłość płynącą z Betlejemskiej Stajenki.

mgr Lidia Skalska, mgr Sandra Gapińska