Dlaczego SP1?
- Miłośnicy podróży
- Odkrywamy, uczymy się i bawimy
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Kręci nas bezpieczeństwo
- Dbamy o bezpieczeństwo siebie i innych
Aktualności
Co nowego w szkole?"Świat według Reksia"
- 01.11.2016
26 października zagościli w naszej szkole aktorzy z krakowskiego Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali się nam w przedstawieniu pt. „Świat według Reksia”. Był to spektakl profilaktyczno- edukacyjny kształtujący właściwy stosunek do zwierząt domowych i zwracający uwagę na właściwą opiekę nad nimi.
Paraolimpiczycy i Miss Polski na wózku w naszej szkole
- 02.11.2016
W dniu 19 października 2016 roku Fundacja „Akademia integracji – praca, edukacja, sport” przeprowadziła w naszej szkole zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Wygraj życie dzięki marzeniom”.
Tego dnia przyjechała do nas p. Adrianna Zawadzińska – miss Polski na wózkach oraz Panowie: Grzegorz Lewonowski, Adam Michałowski i Stefan Makowski - paraolimpijczycy, szermierze. Nasi goście zachwycili nas swoimi umiejętnościami, bardzo wysokimi osiągnięciami oraz wyjątkowym podejściem do niepełnosprawności. Przekazali nam również wiele ważnych i bardzo ciekawych informacji dotyczących właściwej komunikacji między ludźmi oraz bezpieczeństwa. Utwierdzili nas też w przekonaniu, że należy marzyć, wyznaczać sobie w życiu określone cele i podejmować wszelkie działania, które do ich realizacji doprowadzą.
Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko"
- 26.10.2016
We wtorek 18.10.2016r. gościliśmy w naszej szkole pana Józefa Piórkowskiego - koordynatora ds. kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko". Przyjechał do nas z bardzo ciekawym programem przedstawiającym bezpieczne zachowanie pieszych i pojazdów na przejeździe kolejowym.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III miały okazję obejrzeć ciekawe slajdy i filmy animowane na powyższy temat. Uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym znaków drogowych, ostrzegawczych i informacyjnych, a także wspólnie rozwiązywali krzyżówkę utrwalającą zdobytą wiedzę. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali opaski odblaskowe.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. "Zaczarowany ołówek" (o przygodach głównego bohatera w pociągu). Każdyz uczestników spotkania otrzymał książeczkę "Bezpieczny przejazd". Wychodząc z sali zostali poczęstowani smacznymi lizakami.Uważam, że spotkanie było ważnym elementem uzupełniającym wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponieważ w naszym mieście i okolicy jest kilka przejazdów kolejowych.
mgr Donata Nowak
Dzień Edukacji Narodowej
- 27.10.2016
Dnia 13 pażdziernika 2016 r., z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa III c, III d zaprosiła nauczycieli na Koncert Życzeń. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na keybordzie, gitarze i flażoletach. Nie zabrakło życzeń i podziękowań. Na koniec chłopcy zaprosili panie do wspólnej zabawy. Były też drobne upominki wykonane przez dzieci.
Nowości w bibliotece
- 25.10.2016
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna kupiła wiele nowości książkowych. Na półkach prezentuje się już "Dziennik Cwaniaczka", seria o "Martynce ", "Przygody Tomka Łebskiego", "Koszmarny Karolek" "Mikołajek" i wiele innych ciekawych pozycji dla dzieci i młodzieży z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Serdecznie zapraszamy!Julita Lewandowska kl. VIc
Nadal czekamy na propozycje tytułów od naszych czytelników pod adresem: karolcia.d@spoko.pl lub w bibliotece szkolnej.
Warsztaty plastyczne w Skłudzewie
- 17.11.2016
W dniu 27 września członkowie Kola plastycznego Kolaż wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundację Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Udział w warsztatach był nagrodą za sukcesy uczniów
w wiosennym konkursie plastycznym pt.: „Moje Piękne-Bezpieczne Miejsce”. Przypomnijmy, że w tym konkursie Marcin Sygit w kategorii 11-13 lat zajął III miejsce, a do wystawy prezentowanej w siedzibie fundacji zakwalifikowano pracę Zuzanny Głowackiej.Program wrześniowych zajęć obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego oraz poznanie tajników malowania na szkle i płótnie. Prace wykonane z dziećmi na szkle były połączeniem obserwacji natury
z elementami wyobraźni. Młodzi artyści podczas warsztatów wykorzystali narysowane przez siebie szkice. Dzięki temu połączyły się różne środki wyrazu plastycznego – linearny szkic z plamą barwną. Natomiast malarstwo na tkaninie bawełniane pozwoliło uczniom stworzyć rozświetlone obrazy o intensywnych barwach.
W Skłudzewie po raz kolejny zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni dlatego też mamy nadzieję, że odwiedzimy to przyjazne miejsce jeszcze wiele razy. (zdjęcia w albumie fot. warsztaty w Skłudzewie)
Opiekun : Wiesława Biesiada
Szkolne czytanie "W pustyni i w puszczy" podczas święta drzewa
- 15.11.2016
10 października Koło Młodego Ekologa, Koło Polonistyczne i biblioteka szkolna wspólnie zorganizowały apel dla klas IV – VI. Powodów do spotkania było kilka:
* Święto Drzewa obchodzone w całym kraju właśnie 10 X.
*Ogólnopolskie obchody Roku Sienkiewiczowskiego w setną rocznicę śmierci pisarza.
*Szkolne czytanie „W pustyni i w puszczy” w Roku Sienkiewiczowskim.
*Spotkanie z podróżnikiem.Apel rozpoczęli goście zaproszeni z Nadleśnictwa Gniewkowo. Pan nadleśniczy Stanisław Słomiński oraz panowie leśnicy, Marek Rogalski i Artur Jabłoński przeczytali trzy fragmenty utworu „W pustyni i w puszczy”. Następnie Pan Michał Piotrowski, podróżnik, który zwiedzał Afrykę, opowiedział o tym egzotycznym kontynencie. Mogliśmy więc porównać opisy Sienkiewicza z tym, co widział na własne oczy i zaprezentował nam na zdjęciach oraz filmach Pan Michał.
Na zakończenie apelu wszystkie klasy otrzymały ofiarowane przez gości z Nadleśnictwa Gniewkowo sadzonki drzew. Zostały one posadzone na terenie rekreacyjnym wokół szkoły. Drzewka otrzymały swoje imiona, np. Pani Dyrektor swojej sadzonce nadała imię Nel.Teraz wszyscy będziemy dbać o posadzone młode drzewka i obserwować, jak rosną.
(zdjęcia w albumie fot. rok szkolny 2016/2017)
H. Chudzińska
T. Sobolewska
E. Dobrzelecka
K. Deruś
Bijemy razem rekord
- 10.10.2016
Pragniemy pokazać wszystkim, że uczniowie naszej szkoły potrafią prawidłowo udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Dlatego też 17 października nasza szkoła będzie brała udział w programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem programu jest pobicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W akcji wezmą udział uczniowie z klas: IIIa, IIIe, IVa i Szkolne Koło PCK.
W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! Trzymajcie za nas kciuki !!!!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- 25.10.2016
Biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym, przy współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców tworzymy listę książek, które warto kupić do biblioteki. Prosimy o włączenie się do akcji propagowania czytelnictwa poprzez zgłaszanie ciekawych pozycji wydawniczych.
Swoje propozycje (podając tytuł książki oraz jej autora) można wysłać pod adres: karolcia.d@spoko.pl lub przynieść do biblioteki szkolnej.
Karolina Deruś
Sprzątanie Świata
- 17.11.2016
16 września uczestniczyliśmy w Ogólnoświatowej Akcji Sprzątania Świata, której głównym celem jest propagowanie nieśmiecenia. Członkowie Koła Młodego Ekologa zaprezentowali się w przedstawieniu pt. Segreguj z nami. Następnie wyruszyliśmy w teren na „śmieciobranie”. Klasy 5b i 5c podążyły do pobliskiego lasu na ścieżkę dydaktyczną Świerczyna. Uczniowie 5a najpierw udali się do MCK i wzięli udział w prelekcji na temat walorów przyrodniczych Doliny Szwajcarskiej. Obejrzeli wystawę fotograficzną roślin i zwierząt zasiedlających Dolinę i wysprzątali teren przy MCK. Zadziwiło nas ile nadal śmieci wyrzucamy” byle gdzie”. Musimy się jeszcze długo uczyć.
(zdjęcia znajdują się w szkolnym albumie fot. 2016/2017)
T. Sobolewska
Święto Szkoły, 40 - lecie
- 21.09.2016
Prezentacja o 40-letniej historii szkoły - 40_lecie1.pdf
Święto Szkoły i 40 lat działalności ”jedynki” w nowej siedzibie.
To już szósty raz spotkaliśmy się podczas uroczystości Święta Szkoły, które ma upamiętniać nadanie naszej placówce imienia Polskich Podróżników. W tym roku dodatkowym akcentem było wspomnienie o czterdziestej rocznicy istnienia szkoły w obecnej siedzibie. W podróż wyrażoną słowem i tańcem zabrali nas uczniowie klas szóstych i trzecich, oczywiście wspomagani przez nauczycieli. Zaproszeni goście w ciepłych słowach wyrażali się o uczniowskich umiejętnościach w dziedzinie śpiewu, recytacji, tańca. Obdarowali nas pięknymi prezentami, za które wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Późniejszego festynu nie zakłóciły kaprysy pogody – było pięknie, słonecznie i ciepło.
W radosnej atmosferze spotkaliśmy się z pilotami śmigłowca, odbyliśmy konne i motocyklowe przejażdżki, bawiliśmy się w wesołym miasteczku. Dzięki staraniom rodziców nie zabrakło smacznych przekąsek i napojów. To było naprawdę wspaniałe święto.Dyrekcja Szkoły oraz Rada Pedagogiczna dziękuje rodzicom za wszelką pomoc okazaną przy organizacji Święta Szkoły. Podziękowania kierujemy również dla Pilotów z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, uczniom ze Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim, policjantom z miejscowej Powiatowej Komendy Policji, strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz wszystkim przybyłym gościom za przyczynienie się do urozmaicenia tegorocznego Święta Szkoły.
Anna Jankowska
Rozpoczęcie roku szkolnego
- 10.09.2016
Punktualnie o godzinie 9.00 usłyszeliśmy pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość inauguracji roku szkolnego w pierwszej części przebiegła na boisku rekreacyjnym. Wysłuchaliśmy przemówienia P. Dyrektor Renaty Golec. Następnie w klasach odbyły się spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami.
O godzinie 11.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Powitaliśmy wówczas dzielnych PRZEDSZKOLAKÓW i PIERWSZOKLASISTÓW, którzy przyszli ze swoimi rodzicami. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom tego dnia, zwłaszcza podczas podziału na grupy i klasy. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami w salach. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i otrzymały słodkie podarunki.
Spotkania z podróżnikami w roku szkolnym 2015/2016
- 18.08.2016
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła gościła wielu podróżników.
W dniu 17.12.2015 odbyło się spotkanie uczniów z klas trzecich i czwartych z p. Renatą Lesner - Szwarc i jej gośćmi z Indonezji ( Aldila Fatawa i Vera Harludi), którzy zaprezentowali tradycje, kulturę i obyczaje tego kraju.
Klasy drugie i jedna z klas czwartych uczestniczyły w dniu 13.01.2016r. w spotkaniu z rodziną Łopacińskich z Torunia tj. panią Elizą oraz jej dziećmi, którzy obyli podróż dokoła świata i podzielili się wrażeniami z niej z naszymi uczniami.
Dla klas szóstych zostało zorganizowane spotkanie z p. Robertem Stodolnym, który przeprowadził prelekcję wykorzystując do tego celu bardzo ciekawą prezentację multimedialną przygotowaną przez siebie na temat podróżnika z naszego miasta - hrabiego Edwarda Mycielskiego – Trojanowskiego. Na tę okazję została również przygotowana gazetka o podróżniku.
W murach naszej szkoły gościliśmy także podróżnika, który odwiedził ok. 130 państw ( w niektórych był wielokrotnie) p. doktora Zdzisława Preisnera. Pan doktor zaprezentował uczniom w bardzo interesujący sposób kraj bardzo piękny i od nas odległy - Nową Zelandię.mgr Edyta Starczewska
Szkolny konkurs plastyczny dla klas IV - VI "NAJCIEKAWSZE MIEJSCA NA ZIEMI"
- 18.08.2016
WYKAZ ZWYCIĘŻCÓW W 2016 r.
I m. - Oliwia Wójcik - klasa IVC
II m. - Zofia Stencel - klasa IVC
III m. - Roksana Jaskrowska - klasa VA
Wyróżnienie - Zuzanna Gajewska - klasa VIB
Wyróżnienie - Łukasz Białkowski - klasa IVC
Wyróżnienie - Magdalena Wiśniewska - klasa VA
Szkolny konkurs "ZBIÓRKI MAKULATURY" dla klas 0 - VI "Dbamy o nasze środowisko" - wyniki
- 28.06.2016
WYKAZ ZWYCIĘZCÓW W 2016 R.
Im - Szymon Paczkowski - klasa VD
IIm - Julia Adamowicz - klasa VIA
II m - Małgorzata Mąkowska - klasa VB
III m - Martyna Salomon - klasa IA
Wyróżnienie - Zofia Stencel - klasa IVC
Wyróżnienie - Jakub Białkowski - klasa IB
Wyróżnienie - Martyna Piotrowska - klasa "0"
Konkursy plastyczne
- 27.06.2016
19. 05. 2016 r. Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Niezapominajka Polska.
Oliwia Wójcik z klasy IV c zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Niezapominajka Polska zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wincentego Piotrowskiego
w Wołuszewie pod patronatem Nadleśnictwa Gniewkowo. W dniu 12 maja podczas VIII Powiatowej Imprezy z okazji Święta Ziemi odbyło się wręczenie nagród. Oliwia otrzymała dyplom i przybory plastyczne.Opiekun mgr Wiesława Biesiada
14. 06. 2016 r. Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce.
Uczniowie naszej szkoły ponownie zostali docenieni w konkursie plastycznym. Tym razem chodzi o Ogólnopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie pod tytułem: Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce. Marcin Sygit z klasy V b w kategorii 11-13 lat zajął III miejsce. Dodatkowo do wystawy prezentowanej w siedzibie fundacji zakwalifikowano pracę Zuzanny Głowackiej także z klasy V b .
Aktywność malarska naszych uczniów został doceniona też już drugi raz poprzez zaproszenie na tzw. ”Impulsy Twórcze ” – jednodniowy (darmowy) plener z warsztatami w wybranych technikach dla 40-osobowej grupy młodych artystów.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
Taneczna Sobota
- 20.06.2016
W miniony weekend dwa taneczne zespoły- "Roztańczone Jedynki" oraz "Roztańczone Jedyneczki" tanecznym krokiem podbiły Bądkowo. W XIII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH" udało się wywalczyć II miejsce i wyróżnienie. Niestety nasze dwa zespoły rywalizowały również między sobą, tym bardziej cieszymy się, że zarówno jednej jak i drugiej grupie udało się otrzymać puchary. II miejsce wytanczyla grupa starsza, natomiast wyróżnienie zdobyły nasze najwspanialsze "Maluszki", które pomimo, że nie lubią jak się je tak nazywa, to nie można sobie tego odmówić ze względu na tak młody wiek. Poza turniejem, mieliśmy czas, aby pobyć razem na placu zabaw, potańczyć w towarzystwie innych uczestników, a przede wszystkim dobrze się bawić, bo tak naprawdę to było celem naszego wyjazdu! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w albumie "Koło taneczne".
opiekun koła tanecznego
mgr Anna Serocka
Różne
- 13.06.2016
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Różne.
Przedszkolaki odebrały nagrodę za 3 miejsce w konkursie
- 13.06.2016
Dnia 09.06.2016 roku do naszej szkoły przyjechała animatorka pani Julia Piwowarczyk, która z przedszkolakami w plenerze prowadziła zabawy muzycznoruchowe oraz teatralne. Rozrywka, jaka spotkała dzieci, to zasłużona nagroda za zajęcie 3 miejsca w ogólnopolskim konkursie „Mapa uczuć”, o którym wspominaliśmy już wcześniej. Całość trwała 4 godziny. Przez dwie pierwsze godziny laureaci, czyli grupa I bawiły się pod okiem pani Julii. Kolejna godzina zabaw należała do grupy II. Po przerwie śniadaniowej, grupa I wróciła do ogrodu i przez ostatnią godzinę obie grupy bawiły się razem. To były intensywne i wyczerpujące warsztaty, sprawdzające kondycję, umiejętność słuchania i wykonywania poleceń, a także integrujące grupę. Przede wszystkim jednak dostarczyły dzieciom mnóstwa radości, miłych wrażeń i dobrej rozrywki. Dziękujemy pani Julii za świetną zabawę !!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016. mgr M. Szwedkowicz
Spotkanie z pisarką
- 09.06.2016
Klasa IVb w dniu 3 czerwca uczestniczyła w spotkaniu autorskim i prezentacji książki Pani Krystyny Wasilkowskiej - Frelichowskiej pt. "Wysokie progi. Opowieść z wyższych sfer". Uczniowie zakupili książkę do szkolnej biblioteki, otrzymali dedykację autorki i wysłuchali opowieści o ciekawych ludziach związanych z Nieszawą i najbliższą okolicą nadwiślańskiego miasteczka.
mgr Anna Jankowska
Przedszkolaki na festynie z okazji Dnia Dziecka
- 09.06.2016
1 czerwca br. przedszkolaki z naszej szkoły miło i fajnie spędziły czas na festynie zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek im. Edmunda Bojanowskiego. Na dzieci czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Brały udział w rozmaitych konkurencjach sportowych, bawiły się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, miały malowane twarze. Wielką atrakcją były dla nich wozy strażackie i policyjne, które miały przyjemność poznać od środka. Ponieważ tego dnia było bardzo gorąco, panowie strażacy wyciągnęli wąż strażacki i zrobili fontannę. Radości nie było końca, na taki prysznic dla ochłody czekały zarówno dzieci, jak i dorośli. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Przedszkola za zaproszenie na ten festyn !
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii PRZEDSZKOLE 2015/2016.
mgr M. Szwedkowicz
Dzień Dziecka
- 05.06.2016
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w szkole odbyły się rozgrywki sportowe. O godzinie 9.00 Dyrektor szkoły, pani Renata Golec przywitała wszystkich uczestników a także złożyła najlepsze życzenia dla uczniów z okazji ich świeta. Po zakończeniu części oficjalnej zawodnicy udali się na boiska oraz sale gimnastyczne, na których odbywały się zawody. Rozgrywane były mecze piłki nożnej, rzucanki siatkowej i wiele innych gier zespołowych. Po zakończeniu rozgrywek sportowych odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla zwycięskich drużyn. Ten dzień pełen był sportowych emocji, ale tez uśmiechu i radości.
Sportowy dzień w duchu olimpijskim
- 05.06.2016
31 maja uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaki z placówek publicznych i niepublicznych spotkali się na miejskim stadionie na imprezie, zorganizowanej w duchu olimpiady. Z Placu Konstytucji 3 Maja w uroczystym orszaku na stadion przybyły reprezentacje placówek, symbolizujące poszczególne państwa. Na trybunach stadionu czekali już pozostali uczniowie. Było wciągnięcie olimpijskiej flagi przez straż pożarną, sztafeta ze zniczem olimpijskim, zapalenie znicza olimpijskiego przez burmistrza Andrzeja Cieślę, który wręczył też uczestnikom sztafety upominki. Gośćmi imprezy były koszykarki Zrywu Toruń AZS: Emilia Tłumak i Kaja Garnikowska, które opowiedziały o swojej karierze sportowej. Animatorka Małgorzata Kiedrzyńska poprowadziła zabawy na murawie, a zespół "Pole Minowe" dał koncert. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor.
Zdjęcia w galerii rok szkolny 2015/2016
Lubię matematykę
- 15.05.2016
W dniu 12 maja 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kuj. został przeprowadzony IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. II, III , IV, V i VI „Lubię matematykę”.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych miasta, powiatu i gminy Aleksandrów Kuj., którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w wewnątrzszkolnym konkursie matematycznym.
Uczniowie pracowali w pięciu poziomach: klasa II, klasa III, klasa IV, klasa V i klasa VI przez 45 minut. Każdy poziom miał do rozwiązania 15 zadań: 5 zadań za 3 punkty, 5 zadań za 4 punkty i 5 za 5 punktów. Za złą odpowiedź lub jej brak uczestnik konkursu otrzymywał 0 pkt. Maksymalnie można było zdobyć 60 pkt.miejsce I:
kl. II Miłosz Gapiński, SP nr 3 Aleksandrów Kuj.
kl. III Patryk Szczotkowski, SP Przybranowo
kl. IV Jan Kluciński, SP nr 1 Ciechocinek
kl. V Konrad Szczotkowski, SP Przybranowo
kl. VI Karol Guślakow, SP Opoki
miejsce II:
kl. II Kacper Tokarski, SP Zakrzewo
kl. III Mateusz Kowalczyk, SP Zakrzewo miejsce III:
kl. IV Paulina Polanowska, SP nr 1 Aleksandrów Kuj.
kl. V Michał Kruczkowski, SP nr 3 Aleksandrów Kuj.
kl. VI Martyna Sobczak, SP Wołuszewo
miejsce III:
kl. II Krzysztof Wesołowski, SP Ostrowąs
kl. III Lena Kowalska, SP nr 1 Ciechocinek
kl. IV Marta Dropiewska , SP nr 3 Aleksandrów Kuj.
kl. V Tobiasz Kornacki, SP Raciążek
kl. VI Maciej Woźniak, SP Raciążek
Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie i pamiątkowe kalendarzyki. (zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fot. rok szkolny 2015/2016)
koordynator konkursu - mgr M. Skierska
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas )-VI
- 30.05.2016
Dnia 11 maja 2016 roku już po raz XII odbył się w PSP Nr 1 im. Polskich Podróżników ,,Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0 - VI’’ zorganizowany przez Koło Miłośników Żywego Słowa pod opieką Pani Jadwigi Wiśniewskiej oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Panią Iwonę Nowicką.
Jak co roku celem konkursu było:
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
- upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży,
- rozbudzanie zainteresowań literaturą,
- przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym,
- doskonalenie umiejętności recytatorskich
Uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór poetycki lub prozatorski według własnego wyboru w dwóch grupach wiekowych: - uczniowie klas 0 – III,
- uczniowie klas IV – VI,
Konkurs poprowadzili przedstawiciele ,,Koła Miłośników Żywego Słowa’’.
Jury konkursu w składzie:
Przewodnicząca -Donata Nowak – wicedyrektor w PSP Nr 1, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
Członkowie: Beata Stolarska – bibliotekarz MBP w Aleksandrowie Kuj;
Karolina Deruś – bibliotekarz PSP Nr 1 w Aleksandrowie Kuj.po wysłuchaniu recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas 0 – III:
I miejsce – Daria Salomońska, kl. II b,II miejsce – Martyna Domańska, kl. II e,
III miejsce – Julia Tuszyńska, kl. I a
Wyróżnienia: - Wojciech Kostrzewski, kl. c
- Kaja Salomońska, oddz. przedszk. gr.1
W kategorii klas IV – VI
I miejsce– Wiktoria Kordubska, kl. V c,
II miejsce – Oliwia Wójcik, kl.IV c ,
III miejsce – Julia Deruś, kl. V b,
Wyróżnienia: - Julita Lewandowska, kl. V c,
- Julia Szachuła, kl. IV c ,
Jury dokonało oceny recytatorów według następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworu,
- kultura żywego słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w naszym konkursie również
w przyszłym roku szkolnym. ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM GRATULUJEMY.
Jednocześnie pragniemy podziękować paniom Karolinie Deruś oraz Agnieszce Figas za przygotowanie dekoracji sali oraz panu Jerzemu Smykowskiemu za wydrukowanie dyplomów
Organizatorzy:
Iwona Nowicka
Jadwiga Wiśniewska
"Mydełkowe słodkości"
- 10.05.2016
Dnia 06 maja br. dzieci z klasy IIc, IId, IIe brały udział w warsztatach kreatywno-edukacyjnych „Mydełkowe słodkości”. Na zajęciach dzieci poznały podstawy chemii a także jak łączyć ze sobą kolory, jak tworzyć przyjemne zapachy i wymarzone kształty. Dzieci samodzielnie wykonywały glicerynowe mydełka wybierając kolor, zapach i kształt. Zajęcia zakończyły zabawy z bańkami mydlanymi.
(zapraszamy do galerii zdjęć w albumie fot. 2015/2016)
mgr Anna Lewandowska
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego Pisarze europejscy dzieciom.
- 06.05.2016
W dniu 22 kwietnia podczas apelu, nastąpiło wręczenie dyplomów, wyróżnień i upominków konkursu plastycznego dla klas IV-VI pt. Pisarze europejscy dzieciom. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do poznawania literatury europejskiej dla dzieci, propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi własnej i obrazu jako języka porozumiewania się ludzi oraz prezentację i popularyzację plastycznej twórczości dzieci. Prace wykonano różnorodnymi technikami w formacie A 3. Jury w składzie mgr Anna Jankowska
i mgr Hanna Chudzińska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:I miejsce : Józefina Słowik kl. V b
II miejsce : Nikola Włodarczyk kl. V d
III miejsce : Oliwia Wójcik kl. IV c
Wyróżnienia: Julia Kochanowska kl. VI c, Martyna Pietrzak kl. V a, Zofia Krzyżanowska kl. V c, Wiktoria Mić kl. VI a, Oliwia Trawińska kl. V a, Oliwia Błaszczyk kl. IV a, Martyna Urbaniak kl. VI b.
Organizator: Wiesława Biesiada
XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Wesoła Nutka"
- 06.05.2016
W dniu 23 kwietnia 2016 r. w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Wesoła nutka". Tradycyjnie, już po raz 13 wzięliśmy udział w tym konkursie. Naszą szkołę reprezentowały Anna Magnuszewska z klasy V d i Martyna Domańska
z klasy II a. Dziewczynki zaśpiewały po dwie piosenki o tematyce harcerskiej i turystycznej. W kategorii solistów 6-12 lat Ania wyśpiewała sobie pierwsze miejsce, a Martyna wyróżnienie W nagrodę dziewczynki otrzymały dyplomy i odtwarzacze CD.
opiekunowie: mgr W. Biesiada i mgr A. Figas
Zielony Tydzień
- 06.05.2016
Dnia 18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczął się Zielony Tydzień.
Pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele podziwiali apel, w którym członkowie Koła Młodego Ekologa jako „Bogowie” w zabawny sposób rozmawiali o szanowaniu Ziemi.
Wtorek był dniem wolnym od lekcji. Uczniowie z klas IV-VI wybrali się na zajęcia w terenie. Klasy IV poszły do Szkółki Leśnej w Otłoczynie. Klasy V wybrały się do oczyszczalni ścieków i poznały etapy oczyszczania zanieczyszczonych wód. Klasy VI odwiedziły składowisko odpadów w Służewie.
20 kwietnia był dniem potyczek ekologicznych. Dla klas IV - „Zgaduj Zgadula” - najlepiej wypadła klasa Ivc. Klasy V brały udział w turnieju pn. „Mieszkam w Polsce”. Wygrała klasa Vb. Natomiast klasy VI oprócz wiadomości z przyrody musiały wykazać się umiejętnościami fizycznymi. min. rzucali do kosza.
Czwartek był Dniem Książki i Praw Autorskich, w tym dniu odbyły się warsztaty czytelnicze. Uczniowie mogli wymienić się przeczytanymi już książkami.
Piątkowy apel podsumował Zielony Tydzień na którym zostały wręczone nagrody książkowe dla zwycięzców konkursów.
(zdjęcia z całego Zielonego Tygodnia znajdują się w albumie pn. Zielony Tydzień )Józefina Słowik kl. Vb.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- 03.05.2016
Z okazji międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole odbył się cykl imprez, które miały na celu promowanie czytelnictwa.
Podczas obchodów zielonego tygodnia zorganizowane zostały warsztaty czytelnicze na których uczniowie z klas IV-VI opracowywali reklamy promujące ulubione książki i zachęcali do ich czytania. Najładniejsze prace przygotowały klasy: IVa, Va, Vb. Wszystkie prace zostały wywieszony na korytarzach w szkole.
Następnym akcentem podkreślającym wartość książki w naszym życiu, był kiermasz książek pod hasłem „przeczytałeś, to podaj dalej ..”. Kiermasz cieszył się dużą popularnością. Zarówno uczniowie jaki i nauczyciele wymieniali się książkami i czasopismami.
Ostatnim punktem naszego świętowania był „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów z klasy IIe. Na szczęście oskarżona – książka, została uniewinniona i wszyscy zgodnie uznali że: ”Książka to mistrz, co darmo nauki udziela. Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”.K. Deruś
E. Dobrzelecka
A. Figas
I Powiatowy Konkurs Taneczny
- 28.04.2016
Dnia 28 kwietnia br. sześcioro dzieci pod nazwą „Ekoludki” z naszego oddziału przedszkolnego, wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Tanecznym, organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Ciechocinku. Dzieci pięknie zatańczyły do utworu Soul Control „Chocolate Choco Choco” i otrzymały wyróżnienie oraz duże brawa od publiczności. Pozostałe dzieci z naszej grupy były na widowni i dzielnie tancerzom kibicowali. Po konkursie udaliśmy się potem wszyscy do pizzerii. Było to niezapomniane przeżycie dla nas wszystkich, zwłaszcza dla dzieci, które tańczyły. Jesteśmy dumni że mamy takich zdolnych małych tancerzy !
Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016. mgr M. Szwedkowicz
Sukces przedszkolaków z grupy I - 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie !
- 22.04.2016
Dzieci z grupy I wzięły udział w ogólnopolskim konkursie artterapeutycznym „Mapa uczuć”, organizowanym przez „Akademię Rozwoju Twórczości i Edukacji” pani Grażyny Pajewskiej. Konkurs obejmował dzieci przedszkolne oraz klasy 0-3. Zadaniem uczestników było: wykonanie pracy plastycznej ukazującej uczucia od złych do dobrych – forma dowolna; wykazanie uczuć w formie muzycznej, piosence, tańcu, rytmizacji; napisanie bajki na temat uczuć lub dla dzieci młodszych opowiadanie obrazkowe.
Wszystko to trzeba było wysłać mailem (zdjęcia, word lub pdf, film – avi, mp4, etc) wraz ze zgodami rodziców na udział w konkursie. Dzieci zabrały się do intensywnej pracy. Najpierw wykonaliśmy wspólnie plakat „Mapa uczuć”, dzieci malowały farbami, wyklejały plasteliną, rysowały, etc. Następnie dzieci usiadły w kółeczku, złapały się za ręce i wykonały przepięknie piosenkę „Kocham Cię a ty mnie”. Całość została nagrana i powstał film. Ostatnia część to było stworzenie bajki. Uruchomiliśmy więc burzę mózgów i tak powstała bajka „ Most, który łączy”. Dzieci zostały podzielone na 4 grupy ( praca stolikowa), z których każda rysowała poszczególną część bajki. Następnie wychowawczyni zrobiła zdjęcia każdej pracy, opisała (zgodnie z pomysłami dzieci), potem to wszystko połączyła i utworzyła plik w formacie pdf. Wszystko zostało wysłane na maile.... Czekaliśmy z niecierpliwością na wyniki, które zostały podane dnia 20.04.2016 roku. Okazało się, zajęliśmy 3 miejsce, z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy bardzo dumni !!! Czekamy teraz na wygraną, czyli imprezę plenerową, którą poprowadzi Julia Piwowarczyk z Art-Animator w dogodnym dla nas terminie !
Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016 mgr M. Szwedkowicz
KONKURS „ACH, CO ZA FRAJDA ZWIERZAKIEM BYĆ”
- 21.04.2016
Dnia 21.04.2016 roku dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego grupy I, wzięło udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Samorządowe im. J. Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim. Maja Modrzejewska zaprezentowała wiersz Kazimierza Przylepy „Pszczoły”, natomiast Jakub Seraficki wiersz Kamili Bednarek „Zając”. Dzieci w stosownych strojach pięknie powiedziały swoje wiersze, zaprezentowały swoje recytatorskie umiejętności. I choć nie zajęły żadnego miejsca, otrzymały dyplomy i upominki, to jednak było to dla nich niesamowite przeżycie. Nie była to dla nich żadna porażka, świadczyło to o ich odwadze i można to potraktować jako preludium do dalszych występów. Jeszcze wszystko przed nimi. „Do odważnych świat należy”.
Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLE 2015 / 2016 mgr M. Szwedkowicz
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
- 21.04.2016
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dziewczynki z klasy 5 i 6 dnia 14 kwietnia br. odwiedziły przedszkolaków z grupy I i czytały bajkę z serii „Przygody Franklina”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu. Mamy więc taką nadzieję, że niebawem odwiedzą nas ponownie i przeczytają przedszkolakom kolejne opowiadanie....
Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016 mgr M. Szwedkowicz
Ortograficzne zmagania uczniów szkół podstawowych
- 20.04.2016
Ortografia jest dla wielu piętą achillesową, która szczególnie mocno doskwiera w okresie szkolnym, ale są i tacy, którym zawiłości polskiej pisowni niestraszne. Oni właśnie spotkali się 13 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kuj. na XIII Powiatowym Turnieju Ortograficznym Uczniów Szkół Podstawowych.
W tegorocznym konkursie udział wzięło 12 szkół z terenu powiatu aleksandrowskiego. Były to placówki z Brudnowa, Ciechocinka, Opok, Przybranowa, Siniarzewa, Służewa, Stawek, Zbrachlina, Zakrzewa, Wołuszewa oraz dwie aleksandrowskie – SP 3 i SP1.
Najlepsi uczniowie, a było ich 36, z poszczególnych placówek rywalizowali w czterech kategoriach: klasy III, IV, V i VI. Zmagania obejmowały wykonywanie zadań ortograficznych i interpunkcyjnych, wyjaśnianie pisowni trudnych wyrazów, pisanie z pamięci i ze słuchu.
Zmagania turniejowe wyłoniły najlepszych z najlepszych. Oto oni:
Klasy III
- miejsce – Mikołaj Schwebs ze Szkoły Podstawowej w Stawkach
2. miejsce – Olaf Kubiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kuj.
3. miejsce – Paweł Rataj ze Szkoły Podstawowej w Służewie
Klasy IV
- miejsce – Paulina Polanowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kuj.
- miejsce – Wiktoria Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie
- miejsce – Dominika Gapska ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie
Klasy V
- miejsce – Aleksandra Gapska ze Szkoły Podstawowej w Stawkach
- miejsce - Natalia Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kuj.
- miejsce – Roksana Jaskrowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kuj.
Klasy VI
- miejsce – Patrycja Chlewicka ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie
- miejsce – Kinga Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Służewie
- miejsce – Oliwia Łukomska ze Szkoły Podstawowej w Siniarzewie
Laureaci turnieju zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe.
Przygotowanie turnieju, godne przyjęcie wszystkich gości i nagrodzenie zwycięzców było możliwe dzięki sponsorom. Byli nimi: Starostwo Powiatu Aleksandrowskiego, Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 oraz Piekarnia - Cukiernia Polkorn.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. (zdjęcia w albumie fot. 2015/2016)
Światowy Dzień Zdrowia
- 13.04.2016
7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w klasie IIe odbył się drugi etap pierwszej pomocy. Tym razem pani pielęgniarka Katarzyna Romanowska omawiała sposoby opatrywania ran. Część praktyczna sprawiła uczniom dużo radości. Niektórzy uczniowie do końca zajęć lekcyjnych udawali ciężko poszkodowanych. Zabandażowane były głowy, ręce, nogi, a czasami wszystko jednocześnie. Bardzo dziękujemy pani Kasi za ciekawe zajęcia. (zdjęcia w albumie fot. 2015/2016)
wych. kl. IIe A. Figas
Zielony Tydzień
- 13.04.2016
Jak co roku ,w naszej szkole planujemy Zielony Tydzień-tygodniowe zajęcia, których przewodnim tematem jest zdrowy styl życia, ochrona środowiska i ekologia.
PROGRAM ZIELONEGO TYGODNIA 18.04.2015-22.04.2016
Poniedziałek 18.04.
Apel inaugurujący- przedstawienie pt. „Mitologia ekologiczna” w wykonaniu członków Koła Młodego EkologaWtorek 19.04.
Zajęcia terenowo-rekreacyjne rozpoczynają się w szkole z wychowawcą i są przeznaczone na dyskusję dotyczącą problemów środowiska, przedstawienie celów oraz zasad bezpieczeństwa zajęć.
Klasy IV odbywają zajęcia w szkółce leśnej w Otłoczynie
Klasy V w oczyszczalni ścieków
Klasy VI składowisko odpadów komunalnych w Służewie
Środa 20.04.
KONKURSY:
dla IV klas zgaduj-zgadula opowieści leśne
dla klas V „Mieszkam w Polsce””
dla klas VI „ Rambit sportowo-ekologiczny”
Czwartek 21.04
Światowy Dzień Książki warsztaty czytelnicze.
Kiermasz „Podaruj książce nowe życie”
Wielu z nas ma w domu książki, których już nie czyta wymień się z innymi lub podaruj za darmo. W tym dniu na pierwszym piętrze będą wyłożone takie książki. Przynieś swoje lub wybierz coś dla siebie, rodziców , rodzeństwa.
Piątek 22.04.
Apel podsumowujący
Przedstawienie pt.” Jak rozweselić Ziemię?” w wykonaniu członków koła przyrodniczo-krajoznawczego. Wręczenie nagród.
W czasie całego tygodnia zbieramy surowce wtórne.
Klasa IVb na wernisażu!
- 11.04.2016
Siódmego kwietnia 2016r.uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy fotograficznej Marty Jankowskiej w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Wystawa zapoczątkowała cykl "Młodzieżowych spotkań z pasją", które dają młodzieży z naszego miasta możliwość prezentacji siebie i swoich zdolności podczas wystaw, pokazów. Zdjęcia naszej koleżanki bardzo nam się podobały. Z zainteresowaniem dopytywaliśmy się o szczegóły techniczne i jej artystyczne inspiracje.
(zdjęcia znajdują się w albumie fot. 2015/2016)
A. Jankowska, E. Dobrzelecka
uczniowie klasy IVb
Podstawowe zdjęcia
- 05.04.2016
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podstawowe zdjęcia.
Pamietajmy o tradycji...
- 04.04.2016
W IX edycji Konkursu „Pamiętajmy o tradycji...”, organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku w kategorii na najładniejszą kartkę świąteczną, dyplom oraz nagrodę rzeczową za zajęcie II miejsca otrzymała Oliwia Wójcik z kl. IV c.
Zdjęcie w galerii rok szkolny 2015/2016 mgr Edyta Stodolna
Pamiętajmy o tradycji
- 18.04.2016
02. 04. 2016 r. Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu Pamiętajmy o tradycji.
Uczennica klasy V b Zuzanna Głowacka zajęła I miejsce w kategorii pisanka w ciechocińskim konkursie Pamiętajmy o tradycji. III miejsce w tej samej kategorii zajęły ex aequo Wiktoria Pacek z klasy V b i Martyna Cylke z klasy V d. Ponad to wyróżnienia otrzymali: Julia Grabowska z klasy VI b, Patrycja Winiecka z klasy V d oraz Dominik Brzóskiewicz z klasy V c. Wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów odbyło się 02 kwietnia 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku.
Gratulujemy zwycięzcom.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
Kącik twórczości dziecięcej
- 31.03.2016
Moduł Kącik twórczości dziecięcej został zmodyfikowany
Apel wielkanocny
- 08.04.2016
Apel Wielkanocny
23 marca, we środę o godzinie 10.50 odbył się apel poświęcony Świętom Wielkanocnym. Organizatorami byli uczniowie klas II a i II b.
Przez prawie dwa tygodnie przygotowywaliśmy się do występu. Ćwiczyliśmy wiersze i piosenki. Na nasze przedstawienie zaprosiliśmy Panią Dyrektor i uczniów naszej szkoły z opiekunami. Nasz występ rozpoczął sie od przemówienia Pani Dyrektor. Później recytowaliśmy wiersze. Zadawaliśmy zagadki publiczności. Opowiadaliśmy o zwyczajach wielkanocnych, na przykład o przywołankach. Śpiewaliśmy piosenki pod tytułem: "Kaczuszki", "Zając malowany" i "Wiosna". Na zakończenie chłopcy urządzili śmigusa - dyngusa. Polali naszą widownię wodą.
Po apelu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną. Pierwsze miejsce zajęła Amelka Kuc, a wyróżnienie zdobyłam ja i Iga Kułakowska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Mamy nadzieję, że nasz występ podobał się publiczności i że wprowadziliśmy wszystkich w świąteczny nastrój. (zdjęcia w albumie fot. 2015/2016)
Wiktoria Gmińska
Wielkanocna Kartka Świąteczna
- 25.03.2016
Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III na temat "Wielkanocna Kartka Świąteczna".
I miejsce:
Agata Budna kl. Ie
Amelia Kuc kl. II a
II miejsce:
Julia Nowak kl. I b
Joanna Waszak kl. III c
III miejsce:
Patryk Gotłasz kl. If
Julia Piotrowska kl. III a
Wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Gmińska kl. Ia
Julia Rybczyńska kl. Ie
Marika Kułakowska kl. I d
Iga Kułakowska kl. II a
Roztrzygnięcie, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 23.03.2016r.
mgr Edyta Stodolna
Wiosenne zmagania czytelnicze klas IV
- 23.03.2016
W dniu 21 marca, aby kolorowo przywitać wiosnę, klasy czwarte spotkały się na czytelniczym konkursie Baśniowe krainy. Przygotowania do konkursu trwały od wielu dni, ale efekt był ciekawy. Powstały piękne plakaty zachęcające do czytania baśni. Czwartoklasiści przypomnieli sobie utwory H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrault`a i wielu polskich autorów. Poza tym w dniu konkursu wystąpili w kostiumach baśniowych bohaterów – zaprezentowali baśniową modę.
Spotkanie było bardzo emocjonujące …. miało bowiem formę konkursu, ale przy okazji wszyscy dobrze się bawili.
mgr H. Chudzińska
Bądź ratownikiem .....
- 18.03.2016
14 marca w klasie IIe odbyła sia praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy.Po wprowadzeniu teoretycznym przez pielęgniarkę szkolną panią Kasię Romanowska, uczniowie mieli okazję przeprowadzić symulację udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Mali ratownicy chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, zdając sobie sprawę z tego, że życie to największy skarb.
wych. klasy mgr A. Figas
WYRÓŻNIENIE NA XI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ DLA UCZNIA I B SZYMONA BOBRA
- 17.03.2016
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie palmy na drewnianym rdzeniu, dowolnej wysokości ozdobionej elementami dekoracyjnymi z bibuły i wstążki mile widziane były materiały naturalne suszone rośliny, piórka, wydmuszki bukszpan. Do konkursu zgłosiło się 68 szkół z województwa kujawsko- pomorskiego, wpłynęło 536 palm
Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-1, 2-3 i 4 – 6
11 .03.2016 w S.P. nr 3 w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Zdjęcia w galerii rok szkolny 2015/2016
mgr Agnieszka Skrucha
Dzień kobiet w klasie I b
- 17.03.2016
Każda mama jest kobietą, jest nią też w szkole koleżanka i pani więc od rana uśmiechnięci dziś życzenia im składamy.
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy klasy I b z uśmiechem na twarzy przygotowali słodki poczęstunek dla swoich koleżanek oraz skromne prezenty. Wszystkim Panią nie schodził uśmiech z twarzy, kiedy chłopcy składali życzenia i śpiewali piosenki. Dziewczynki nie pozostały dłużne i obdarowały kolegów słodkimi lizakami. Cóż, kobiety tak już mają :)
mgr Agnieszka Skrucha
Dzień Kobiet w odziale przedszkolnym w gr I
- 10.03.2016
„Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek. Uśmiechy są dla nich, piosenka i taniec, melodia zaraz popłynie”.
W dniu 8 marca br. jak co roku, w naszej grupie przedszkolnej obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy składali dziewczętom słoneczne życzenia, wręczali prezenty i bukiety kwiatów wykonane z papieru. Na melodię „Szła dzieweczka do laseczka” wiwatowali na cześć swoich koleżanek. Przepraszali za wszystkie psoty i niegrzeczne zachowanie. Śpiewając „Dlatego kochajmy, szanujmy je, życzenia składajmy, by radośnie, miłośnie płyną im czas i żeby na zawsze kochały nas”, obiecali, że będą dżentelmenami, którzy dobrze i miło traktują swoje rówieśnice, nie tylko w ich święto, ale i każdego dnia. Potem były różne zabawy i tańce w parach, co sprawiło radość wszystkim, zarówno dziewczętom, jak i chłopcom.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016.
mgr M. Szwedkowicz
W trosce o język ojczysty
- 26.02.2016
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dla klas IV – VI zorganizowany został konkurs Potyczki językowe. Odbył się on 18 lutego. Natomiast 22 lutego wszystkie starsze klasy wzięły udział w apelu, podczas którego członkowie koła polonistycznego mówili o potrzebie dbałości o polszczyznę. Zwrócili uwagę na rażące błędy występujące we współczesnym języku. Apelowali, aby nie kaleczyć go i nie zaśmiecać. Na co dzień mówić piękną, bogatą i poprawną polszczyzną.
Na spotkaniu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu Potyczki językowe. Mistrzami poprawnej polszczyzny w roku szkolnym 2015/2016 zostali:
wśród klas IV ex aequo Zuzanna Chałąjda i Magdalena Rosół, obie z kl. IVc;
wśród klas V – Julita Lewandowska z kl. Vc;
wśród klas VI – Izabela Jabłońska z kl. VIb.Pieczę nad organizacją konkursu i apelu sprawowały panie Kamila Belter i Hanna Chudzińska
(zdjęcia ze spotkania znajdują się w albumie fot. 2015/2016)
Walentynki w oddziale przedszkolnym w gr I
- 14.02.2016
Walentynki to święto, które przypomina nam o tym, że warto kochać i być kochanym. Uświadamia również, że dookoła mamy tyle cudownych osób, które kochają i dbają o nas, i w tym szczególnym dniu możemy im podziękować za ich miłość. W piątek 12.02.2016 roku postanowiliśmy zorganizować takie Walentynki w przedszkolu w grupie I. Przedszkolaki wiedziały jak do tego święta się przygotować. Przyszły ubrane na czerwono, przyniosły ze sobą różne czerwone rekwizyty (serduszka, poduszki, pluszaki, długopisy w serduszka, kartki walentynkowe, liściki „miłosne”, itp.), rozłożyły je na dywanie. Uroczyste spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania utworu „M jak miłość”, następnie odbyła się krótka pogadanka na temat miłości i historii Walentynek. W dalszej części były zagadki, zabawy z serduszkami, krótkie tańce z czerwonymi chusteczkami. Przebojem tego spotkania okazał się utwór „Dałem ci kamień z napisem love”. Święty Walenty nie zapomniał o dzieciach i podarował im w tym dniu małe misie z napisem „kocham cię” oraz duże czerwone lizaki w kształcie serca. To była naprawdę świetna, emocjonująca i pełna wrażeń uroczystość.
Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016. mgr M. Szwedkowicz
Dzień Babci i Dziadka w kl. I D
- 03.03.2016
Mimo, że święto Naszych kochanych Babć i Dziadków w tym roku przypadło w ferie zimowe to dzieci z klasy I d zorganizowały je 8 lutego. To właśnie tego zimowego dnia przygotowały uroczystość, aby móc wyrazić swoje uczucia wobec "dziadków". Pierwszaki w programie artystycznym pokazały swoje umiejętności słowno - wokalne, w których Babcie i Dziadkowie mogli ich podziwiać. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich "dziadków" własnoręcznie wykonanymi upominkami. Frekwencja dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Pierwszaki swoim występem wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom ile dla nich znaczą. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Zdjęcia w albumie fot. Rok szkolny 2015/2016
Wychowawca
mgr Monika Dąbrowska
Bal Karnawałowy w oddziale przedszkolnym w gr I
- 05.02.2016
„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej sali”.
Dnia 04.02.2016 roku w oddziale przedszkolnym w grupie I odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci nie mogły się doczekać tej chwili, kiedy w sali pojawią się w wymarzonych strojach.... Mali przebierańcy, a było ich bardzo dużo....od piratów, kotków, spidermanów aż po wróżki, księżniczki, znakomicie się bawili ze sobą. Przy dźwiękach bardzo żywej i radosnej muzyki dali upust swojej radości. Nikt tu się nie czuł smutny, samotny, czy głodny, nie narzekał na brak nudy, czy zmęczenie. Było wystrzałowo jak na balu sylwestrowym, każdy tutaj znalazł coś dla siebie. Każdy brał udział w konkursach i zabawach, zwinnie poruszał się w rytm muzyki z różnych stron świata. Szkoda, że taki bal odbywa się tylko raz w roku, więc będzie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie PRZEDSZKOLE 2015/2016. mgr Magdalena Szwedkowicz
Wizyta szkolnego psychologa w oddziale przedszkolnym w gr I
- 14.02.2016
Dnia 05.02.2016 roku do naszego oddziału przedszkolnego zawitał miły gość, psycholog szkolny pani Olga Wojciechowska, który został życzliwie przyjęty przez dzieci. Przedszkolaki uważnie słuchały tego, co miała do przekazania im pani Olga. A było to bardzo ważne, ponieważ pani psycholog przypomniała dzieciom o zasadach dobrego zachowania w przedszkolu i w domu. Zwieńczeniem tej rozmowy było wykonanie plakatu. Dzieci odrysowały swoje prawe dłonie, wycięły, następnie przykleiły na plakacie. Dały tym samym wyraz tego, iż zobowiązują się do przestrzegania dobrych zasad i manier, i od tej pory są superbohaterami.
Zdjęcia w galerii PRZEDSZKOLE 2015/2016. mgr Magdalena Szwedkowicz
Jasełka w Bim Bam Bino
- 15.02.2016
2 lutego uczniowie klasy 1 b odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki w Niepublicznym Przedszkolu Bim Bam Bino. Podczas spotkania maluszki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu Jasełkowym. Po części teatralnej nastąpił czas wspólnej zabawy oraz skromny poczęstunek. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Zdjęcia w galerii rok szkolny 2015/2016.
mgr Agnieszka Skrucha