Dlaczego SP1?
- Miłośnicy podróży
- Odkrywamy, uczymy się i bawimy
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Kręci nas bezpieczeństwo
- Dbamy o bezpieczeństwo siebie i innych
Aktualności
Co nowego w szkole?Lubię tu być ... na zielonym !!!
- 06.06.2018
Dnia 26 kwietnia 2018 klasy IVc i IVe wraz z opiekunami
p. Agnieszką Figas, p. Karoliną Deruś i p. Agnieszką Rzepecką jako jedyne klasy ze wszystkich szkół powiatu aleksandrowskiego uczestniczyły w wycieczce do Sępólna Krajeńskiego organizowanej przez Urząd Marszałkowski z siedzibą w Toruniu. Wycieczka byłą realizacją projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” Celem wyjazdu było pogłębianie praktycznej wiedzy o środowiska naturalnym poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą, a także zdobywanie licznych wiadomości i umiejętności, które w przyszłości wpłyną na podejmowanie trafnych decyzji w zakresie środowiska i przyrody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć w parku krajobrazowym, dowiedzieli się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. (zdjęcia w folderze "Z ekologią na co dzień...")
Mistrz tabliczki mnożenia
- 06.06.2018
Dnia 23 marca w naszej szkole odbył się konkursu na mistrza tabliczki mnożenia w klasach czwartych. Po wcześniejszych eliminacjach, które odbyły się w każdej klasie czwartej do dalszego etapu zakwalifikowało się kilkoro uczniów. Po zaciętej rywalizacji gdzie liczyła się zarówno szybkość jak i poprawność zwyciężali:
I miejsce – Mistrz – Wiktoria Gmińska kl. IV a
II miejsce – Jakub Paliwoda kl. IV e
III miejsce – Amelia Kotowicz kl. IV d
Wszystkim biorącym udział dziękujemy za dobrą zabawę, a zwycięzcą gratulujemy.A. Rzepecka
A. Serocka
XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła Nutka”
- 06.06.2018
Dnia 21 kwietnia 2018 roku w Kolegium Kujawskim Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła Nutka”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Hufca ZHP w Aleksandrowie Kujawskim, a współorganizatorem Miejskie Centrum Kultury.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IVe Justyna Domańska z repertuarem „ Czar ogniska”, „ Dwie drogi” oraz Martyna Domańska, która zajęła III miejsce i zaśpiewała piosenki :
„ Bieszczady” i „ Opowie ci wiatr” .
Gratulujemy !!!
Tańczymy dla Rocha ....
- 06.06.2018
W niedzielę 15 kwietnia dwa zespoły taneczne z naszej szkoły miały przyjemnośc wziąc udział w charytatywnej imprezie "Tańczymy dla Rocha" w Ciechocinku. Roztańczone Jedyneczki oraz Number One zaprezentowały swoje układy taneczne, a także włączyły się do dalszej zabawy z mieszkańcami miasta. Podczas kilkugodzinnej imprezy odbyła się również licytacja, a także zbierane były datki na Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, ze szczególnym przeznaczeniem dla kilkumiesięcznego Rocha Grzegorczyka, podopiecznego Fundacji.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom, rodzicom i opiekunom, którzy poświęcając swój wolny czas, zupełnie bezinteresownie spędzili niedzielne popołudnie pomagając. Serdecznie zapraszamy do zdjęciowej relacji z imprezy. (zdjęcia w albumie fot. koło taneczne u Podróżników)
mgr Anna Serocka
Oni nam pomagają
- 06.06.2018
W dniu 13 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy I c wraz z wychowawcą panią mgr Barbarą Stecyk gościli ratownika medycznego - pana Michała Pokorzyńskiego.
Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z rodzicami. Pod czujnym okiem ratownika medycznego, uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Chętnych do nauki nie brakowało, bowiem zajęcia były bardzo ciekawe. Pacjentem była Maja Modrzejewska i Gabriel Sokół. Dodatkową atrakcją była karetka pogotowia ratunkowego na boisku szkolnym. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki. Chętni mogli usiąść za kierownicą pojazdu.
Na zakończenie zajęć, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom ratownika medycznego.Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej RATUJ z Torunia za udostępnienie karetki. (zdjęcia w folderze rok szkolny 2017/2018)
WORD
- 06.06.2018
W dniu 13.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku oraz z dwiema funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji z Aleksandrowa Kujawskiego. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wszyscy pierwszoklasići otrzymali prezenty w formie elementu odblaskowego.
Zdjęcia w folderze: Współpraca z Word i Policją.
Zdrowie dla wszystkich
- 06.05.2018
W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia, który co roku ma inny temat przewodni. W 2018 roku są to działania pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich" Kierując się tym przesłaniem 12 kwietnia w naszej szkole dla klas IV i Va odbyło się spotkanie, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia. Tego dnia mieliśmy okazje gościć przedstawicieli Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim, panią Jolantę Aleksiuk i panią Marię Koczwarę, które w ciekawy sposób zachęcały i przypominały uczniom klas o zasadach zdrowego odżywiania się. Spotkanie zakończyło się degustacją soku jabłkowego ze świeżo wyciskanych owoców. Panie zaspokoiły naszą ciekawość za co im bardzo dziękujemy.
Katarzyna Romanowska
Agnieszka Figas
Ortograficzne zmagania
- 06.06.2018
Ortografia jest dla wielu piętą achillesową, która szczególnie mocno doskwiera w okresie szkolnym, ale są i tacy, którym zawiłości polskiej pisowni niestraszne. Oni właśnie spotkali się w naszej szkole 10 kwietnia na XV Powiatowym Turnieju Ortograficznym Uczniów Szkół Podstawowych.
Uroczyste rozpoczęcie jubileuszowego konkursu uświetnili zaproszeni goście. Byli nimi członek Zarządu Powiatu Pani Małgorzata Wdowczyk i wicestarosta Pan Wojciech Marjański. Zarówno goście jak i Pani Dyrektor życzyli uczestnikom połamania piór i długopisów. Atmosferę nerwowego napięcia rozładowały dwa szkolne zespoły taneczne swoimi popisowymi wykonaniami układów choreograficznych. Po tym występie wszyscy uczniowie ruszyli do sal, by śpiewająco wykonać ortograficzno – interpunkcyjne zadania i napisać dyktanda. W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 szkół z terenu Powiatu Aleksandrowskiego. W pięciu kategoriach wiekowych, tzn. klas III, IV, V, VI i VII wystartowało łącznie czterdzieścioro dzieci. Lista zwycięzców jest następująca: Klasy III 1. miejsce – Lena Szadłowska z SP1 w Ciechocinku 2. miejsce - Nikola Siwicka z SP w Stawkach 3. miejsce - Maja Puchalska z SP3 w Aleksandrowie Kuj. Klasy IV 1. miejsce – Hanna Kwasigroch z SP1 w Ciechocinku 2. miejsce – Anna Przekwas z SP3 w Aleksandrowie Kuj. 3. miejsce - Bartosz Przybysz z SP w Bądkowie Klasy V 1. miejsce - Mikołaj Schwebs z SP w Stawkach 2. miejsce - Zofia Utnicka z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 3. miejsce - Lena Kowalska z SP1 w Ciechocinku Klasy VI 1. miejsce - Zuzanna Chałajda z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 2. miejsce - Szymon Możdżeń z SP w Bądkowie 3. miejsce - Weronika Bieguś z SP1 w Ciechocinku Klasy VII 1. miejsce - Józefina Słowik z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 2. miejsce - Konrad Szczotkowski z SP w Przybranowie 3. miejsce - Alicja Golenia z SP w Zakrzewie
Laureaci turnieju zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w postaci bezbłędnie piszących długopisów. Fundatorami tych nagród byli Starostwo Powiatu Aleksandrowskiego i Rada Rodziców przy SP1 w Aleksandrowi Kuj. Natomiast słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów zapewniła Piekarnia – Cukiernia Polkorn.
Szkolne koordynatorki konkursu, Panie Grażyna Domanowska i Hanna Chudzińska składają gratulacje wszystkim zwycięzcom i podziękowania sponsorom.
Uwaga Rodzice
- 06.06.2018
Zapraszam uczniów klas siódmych, którzy mają problemy
z przedmiotem chemia na dodatkowe zajęcia w poniedziałki od godziny 15.20 do 16.10.
W tym czasie można poprawiać stopnie z prac pisemnych (chemii
i przyrody) w terminie dwóch tygodni od daty oddania sprawdzianu, pracy klasowej.Teresa Sobolewska
Konkursy plastyczne
- 05.04.2018
19.03.2018 r. Ogólnopolski konkurs plastyczny „BAJEK i LEGEND”.
Po raz kolejny uczniowie koła plastycznego Kolaż przygotowali prace na konkurs plastyczny Bajek i Legend. Ich trud został doceniony. Podczas wręczenie nagród i dyplomów w dniu 19 marca 2018 r. w szkole w Wołuszewie w grupie wiekowej klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła Józefina Słowik z klasy VII b, drugie miejsce zajął Paweł Krzyżanowski z klasy V d, a trzecie miejsce Martyna Cylke z klasy VII d. W tej samej kategorii wyróżnione zostały także Zofia Stencel z klasy VI c oraz Wiktoria Ochocińska z klasy VII b. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki.
Gratulujemy zwycięzcom.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
26.03.2018 r. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”
Uczennica naszej szkoły Józefina Słowik z klasy VII b otrzymała wyróżnienie w finale wojewódzkiego etapu konkursu "Orzeł Biały - nasza duma". Konkurs zorganizowano pod patronatem marszałka Senatu RP w ramach jubileuszowych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu przedstawiali w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Uroczystość finałowa odbyła się w dniu 26 marca 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Józefina otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Miała również możliwość opowiedzieć o swojej pracy . Rozdanie nagród i wyróżnień uświetniły występy młodzieży.Serdecznie gratulujemy.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
- 28.03.2018
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".życzy:
Dyrekcja Szkoły,
Rada Pedagogiczna i cała społeczność szkolna
Apel Świąteczny
- 28.03.2018
W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić wydarzenia Wielkiej Nocy przygotowywali pod opieką p. Winiarek inscenizację słowno - muzyczną. Poprzez swe umiejętności i talenty ukazali społeczności szkolnej te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. (zdjęcia w albumie fot. Święta Wielkanocne)
Pierwszy dzień wiosny
- 30.03.2018
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był niezwykle wyjątkowy. Rozpoczęliśmy od wielkanocnego kiermaszu, któremu towarzyszyła loteria, a także po raz pierwszy świąteczna kawiarenka. Nie brakowało pięknych ozdób, mnóstwa upominków i gadżetów dla dzieci. Kiermasz zorganizowany został przez klasę IV b, natomiast dzięki klasie IV c mogliśmy w tym roku zasmakować pysznych ciast, a także napić się kawy i herbaty w świątecznej kawiarence. Jakby tego było mało, klasa III e zorganizowała kolejną imprezę. Gościliśmy pana Artura Jabłońskiego- leśniczego, który przekazał dzieciom informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w lesie. Zaproszone zostały również Panie ze Spiżarni Kujawskiej: p. Jolanta Lewandowska i p. Halina Obiała, które przedstawiły obyczaje Świąt Wielkanocnych i przygotowały niesamowicie smaczne, ale również piękne wielkanocne przysmaki. Wszystko smakowało jak "u mamy". W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy III. Pierwszy dzień wiosny w Naszej Szkole był wyjątkowo udany. Nikomu nie przyszło do głowy urządzenie sobie w tym dniu „wagarów”.
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i Rodzinom, a także dzieciom oraz pozostałym zaangażowanym w ten wyjątkowy dzień. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców i Opiekunów z klas IV b i IV c, wszystkich sponsorów kiermaszu i loterii, a także dla Spiżarni Kujawskiej oraz Pana Artura Jabłońskiego.
Święto Teatru
- 10.04.2018
27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. W obchody tego święta wpisuje się Wojewódzki Konkurs Teatralny Bajek i Legend organizowany w SP w Wołuszewie. Koło Polonistyczne z naszej szkoły prowadzone przez p. Hannę Chudzińską wzięło w tym roku udział w XIII edycji wołuszewskiego konkursu. Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację kujawskiej legendy „Jak myszy zjadły Popiela”. Jurorzy oceniający występy docenili grę aktorską, język postaci stylizowany na archaiczny, piękne kostiumy i choreografię, w tym tańce i muzykę. Publiczność nagrodziła zespół gromkimi brawami. I ostatecznie Koło Polonistyczne zajęło w konkursie I miejsce, zdobywając, oprócz pamiątkowego dyplomu, także piękną statuetkę, która jest do obejrzenia w gablocie obok ławeczki podróżników. W przedstawieniu wystąpili: z kl. VIA: Nikodem Broda, Karol Cichocki, Szymon Dołgań, Paweł Drużyński, Aleksander Polatowski, , z kl. VIC: Oliwia Gotłasz, Magdalena Rosół, Jakub Urbański, z kl. VIIB: Zuzanna Głowacka, Filip Ratajczyk (i jako reżyser dźwięku: Jakub Górski). (zdjęcia w albumie fot. Rok Szkolny 2017/2018)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Druga część szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH
- 04.04.2018
22 marca odbyła się druga część szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH. Uczestnicy wykazali się doskonale opanowanymi umiejętnościami wykonywania obliczeń zegarowych i kalendarzowych.
Wyniki poszczególnych drużyn:
Klasy drugie:
kl. II b- 23 pkt.
kl. II a- 22 pkt.
Klasy trzecie:
kl. III a- 19 pkt.
kl. III e- 18,5 pkt.
kl. III b, d- 17,5 pkt.
kl. III f- 15,5 pkt.
kl. III c- 14,5 pkt.
Wszystkimi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
D. Kułakowska, A. Rogiewicz
(zdjęcia zamieszczono w albumie fot. „Rok szkolny 2017/2018”)
Kangur 2018
- 20.03.2018
W czwartek 15 marca 2018 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2018. Do XXVII edycji kunkursu przystąpiło 86 uczniów w kategorii: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.
Uczniowie chętnie od wielu lat biorą udział w konkursie zdobywając często wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Uczestnicy rozwiązywali testy konkursowe o różnym stopniu trudności. Wyniki w maju.mgr Ryszard Polanowski
Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę ...
- 18.03.2018
KOŁO PRZYRODNICZO – KRAJOZNAWCZE INFORMUJE, ŻE PODCZAS AKCJI ,,POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” DZIEKI DUŻEMU ZAANGAŻOWANIU ZBIERAJACYCH UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ DO PUSZEK REKORDOWĄ KWOTĘ TJ. 580 ZŁOTYCH. PIENIĄDZE ZOSTAŁY PRZEKAZANE TORUŃSKIEMU SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT. WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI W PRZYSZŁYM ROKU.
Opiekun: mgr Edyta Starczewska
Dbamy o nasze środowisko..
- 18.03.2018
PODOBNIE JAK W LATACH UBIEGŁYCH RÓWNIEŻ W TYM ROKU PROWADZONA BĘDZIE ZBIÓRKA MAKULATURY W RAMACH SZKOLNEGO KONKURSU PT. ,,DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO’’.
KONKURS OBEJMUJE WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
ZBIÓRKA SUROWCÓW W SZKOLE PRZEPROWADZONA BĘDZIE W TERMINIE:19.03. – 11.05. 2018 ROKU
WYNIKI KONKURSU ZOSTANĄ OGŁOSZONE POD KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.
BARDZO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE.
Opiekun: mgr Edyta Starczewska
Biblioteka szkolna również dla najmłodszych
- 09.02.2018
09.02.2018 roku uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki naszej szkoły. Uroczystości towarzyszyło przedstawienie pt. „Zaczarowany świat bajek”, przygotowane przez uczniów z klasy IIIb. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po uroczystości każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom i udał się do biblioteki szkolnej, aby poznać regulamin biblioteki i wypożyczyś swoją pierwszą książkę.
W. Majewska
E. Dobrzelecka
K. Deruś
Szkolny Konkurs Oratorski zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
- 09.02.2018
8 lutego w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Co prawda przypada on 21 lutego, ale z powodu terminu ferii szkolne obchody zostały przyspieszone.
Na apelu koło polonistyczne przypomniało genezę tego święta. Następnie odbył się Szkolny Konkurs Oratorski, czyli zmagania mówców. Uczestnicy konkursu z klas IV – V i osobno z klas VI – VII podczas swoich wystąpień starali się zaciekawić i zainteresować słuchaczy, nawiązać z nimi kontakt i skupić uwagę, mówić zajmująco, posługiwać się bogatym słownictwem, nie popełniać błędów językowych, mówić z werwą i wigorem oraz dobrze się prezentować. Temat wystąpień brzmiał: To był naprawdę niezwykły dzień…. Trzeba przyznać, że wszyscy byli znakomicie przygotowani. Niektóre prezentacje okazały się aktorskimi popisami. Występujący wykorzystywali rekwizyty, muzykę, odgrywali scenki. Publiczność słuchała z zainteresowaniem. A wśród słuchaczy byli też jurorzy – koleżanki i koledzy z różnych klas. To oni wytypowali zwycięzców – Najlepszych Szkolnych Oratorów w roku szkolnym 2017/2018
W grupie klas IV – V wystąpili:
1. Wiktoria Gmińska
2. Ilona Dybowska
3. Alicja Machłaj
4. Marta Kostecka
5. Kacper Gorzelak
6. Klaudia Urbańska
7. Julia Biegała
8. Katarzyna PietrykowskaWygrała Magdalena Kopaczyk
W grupie klas VI –VII wystąpili:
1. Karol Cichocki
2. Alicja Gładkowska
3. Julia Szachuła
4. Oliwia Wójcik
5. Bartosz Centkowski
6. Wiktoria Ochocińska
7. Kacper KaszakWygrał Kacper Kaszak
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!
H. Chudzińska
Boże Narodzenie
- 11.01.2018
W przeddzień przerwy świątecznej tj. 22.12.2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poprzedzający nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Nastrój Świąt , doskonale oddał występ uczniów z klasy III c i III f pod opieką p. Grażyny Smolińskiej, p. Iwony Nowickiej i p. Lidii Skalskiej. Myślą przewodnią apelu była odegrana przez młodych aktorów opowieść o narodzeniu Jezusa – Zbawiciela. Na koniec spotkania głos zabrała Dyrektor szkoły p. Renata Golec dziękując dzieciom za występ i życząc wszystkim zebranym Uczniom, Pracownikom szkoły , Rodzicom i całym Rodzinom, zdrowych, radosnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia. (zdjęcia znajdują się w albumie fot. rok szkol. 2017/2018)
Lidia Skalska
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
- 03.01.2018
Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać....
ks. Jan Twardowski
Tradycyjnie już w grudniu, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie klas IV- VII zaprezentowali umiejętności wokalne i instrumentalne. Dźwięki kolęd i pastorałek, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Konkursowe popisy oceniało jury w składzie: pani Wiesława Biesiada i pani Karolina Deruś. W konkursie wystąpiło 28 uczniów.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało nagrody
i wyróżnienia. W kategorii najlepszy duet zwyciężyły Justyna i Martyna Domańskie. W kategorii najlepszy solista nagrodę wyśpiewała Wiktoria Ochocińska. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Urbańska oraz tercet: Aleksandra Drążkiewicz, Weronika Rojek i Wanessa Szuflicka.Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze.
(zdjęcia w albumie fot. muzyka i plastyka w naszej szkole)Organizator: Wiesława Biesiada
Rekolekcje adwentowe
- 11.01.2018
13.12.2017 roku odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Adwentowe, które prowadził ks. Robert Kulczyński. Wszystkim uczniom bardzo podobały się filmy i zabawy taneczne jakie przygotował ksiądz rekolekcjonista. Z pewnością pozostaną one na długo w pamięci wszystkich uczestników rekolekcji. Pozostaje tylko życzyć wszystkim DOBREGO przeżycia Adwentu i DOBREGO przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. (zdjęcia znajdują się w albumie fot. rok szkol. 2017/2018)
Lidia Skalska
Pod kujawskim niebem
- 03.01.2018
„Pod kujawskim niebem” to tytuł projektu, który pod okiem Pani Wiesławy Biesiady już drugi rok realizowany jest w klasach IV – VI, a obecnie IV - VII. Nadrzędny cel projektu to lepsze i wszechstronne poznanie małej ojczyzny, czyli Kujaw.
Jednym z zaplanowanych zadań było przygotowanie inscenizacji kujawskiej legendy. Po kilku tygodniach przygotowań zrealizowało to zadanie Koło Polonistyczne pod opieką Pani Hanny Chudzińskiej. 19 grudnia uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Jak myszy zjadły Popiela”. Scenariusz sztuki powstał w oparciu o legendę autorstwa Anny Świrszczyńskiej. Występujący aktorzy mieli niełatwe zadanie, bo mówili językiem dawnym, ale dzięki temu przenieśliśmy się w czasy legendarne. Widzom podobały się sugestywne, wykonane przez Koło Plastyczne, dekoracje oraz kostiumy skompletowane dzięki pomocy mam i babć występujących aktorów. W przedstawieniu nie zabrakło muzyki i tańca.
Było to ciekawe i barwne teatralne widowisko.
(zdjęcie w albumie fot. rok szkolny 2017/2018)mgr H. Chudzińska
mgr W. Biesiada
Konkursy plastyczne
- 03.01.2018
02.12.2017 r. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Gdybym był malarzem”.
W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie zakwalifikowali się do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Gdybym był malarzem”, organizowanego przez Dom Kultury w Raciążku. Spośród prac, które napłynęły, do II etapu zakwalifikowano tylko 30 osób, wśród których znalazły się: Klaudia Urbańska z klasy V b, Julia Jadzińska z klasy V b oraz Magdalena Rosół z klasy VI c. W sobotę, 2 grudnia autorów najciekawszych obrazów zaproszono do GOK-u w Raciążku na II etap, by stworzyć prace pod tytułem: „Lodołamacz”. Dzieci potraktowały ten temat wyjątkowo różnorodnie i oryginalnie, powstały fantastyczne, barwne i pomysłowe prace. Ostatecznie po finałowych zmaganiach wyróżnienie specjalne w kategorii 10-12 lat otrzymała Magdalena Rosół. Laureaci otrzymali nagrody w postaci materiałów malarskich i dyplomów. Laureatkom serdecznie gratulujemy.Opiekun mgr Wiesława Biesiada
12.12. 2017 r. Miejski Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie”.
W wrześniu 2017 roku Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na kartkę Świąteczno-Noworoczną pt. „Moje Boże Narodzenie”. Po raz kolejny uczniowie Koła plastycznego przystąpili do realizacji tematu konkursowego, który umożliwił im zaprezentowanie wizji świąt. Na konkurs zgłosiliśmy 20 prac wykonanych
w różnorodnych technikach malarskich i rysunkowych. W dniu 29 listopada 2017 roku komisja wyłoniła finalistów w poszczególnych kategoriach.W kategorii 11-14 lat wyróżnienie otrzymała Klaudia Urbańska z klasy V b. Serdecznie gratulujemy.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
18. 12. 2017 r. Konkurs plastyczny „Świąteczna ozdoba”.
W dniu 18 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Świąteczna ozdoba”. W kategorii klas IV - VII pierwsze miejsce zajęła Julia Deruś z klasy VII b, a drugie Kinga Szulecka także z klasy VII b. Wyróżnienie w tej grupie wiekowej otrzymała Julia Szachuła z klasy VI c.Serdecznie gratulujemy.
III edycja szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH
- 10.01.2018
W tym roku szkolnym rozpoczęła się III edycja szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH. 30 listopada reprezentacje klas drugich i trzecich zmagały się z obliczeniami pieniężnymi. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie.
Wyniki I części POTYCZEK MATEMATYCZNYCH:
KLASY II
I miejsce- kl. II a - 13 pkt.
II miejsce- kl. II b - 12 pkt.
KLASY III
I miejsce- kl. III b – 16 pkt.
II miejsce- kl. III a, kl. III d – 15 pkt.
III miejsce- kl. III f – 14 pkt.
IV miejsce- kl. III c – 12 pkt.
V miejsce- kl. III e – 11 pkt.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w II części konkursu, która odbędzie się w lutym 2018r. Tym razem będą obliczenia zegarowe i kalendarzowe.
(zdjęcia z konkursu zamieszczono w albumie fot. Rok szkolny 2017/2018)
D. Kułakowska, A. Rogiewicz
Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018.
- 11.10.2017
Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018.
18 października – zebrania kl. I – III
19 października – zebrania kl. IV – VII
22 listopada – zebrania kl. I – III
23 listopada – zebrania kl. IV – VII
13 grudnia – dzień otwarty kl. I – VII
7 lutego 2018 r. – wywiadówki kl. I – III
8 lutego 2018 r. – wywiadówki kl. IV – VII
21 marca – zebrania kl. I – III
22 marca – zebrania kl. IV - VII
18 kwietnia – dzień otwarty kl. I – VII
23 maja – zebrania kl. I – III
24 maja - zebrania kl. IV – VII
Święto Szkoły 2017
- 11.10.2017
PODZIĘKOWANIE
Dziękujemy rodzicom za owocną współpracę, kreatywność, poświęcony czas i pomoc przy organizacji „Święta Szkoły”. Dzięki zaangażowaniu państwa, mogliśmy przeżyć wspaniały dzień i niezapomniane chwile pełne wrażeń. Słowa podziękowania kierujemy do:
Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim,
Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim,
Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej
w Aleksandrowie Kujawskim,
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim,
Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim,
Zarządu KDBS we Włocławku,
Firmy Druk – Intro S. A.,
Wydawnictwa Matimax,
Stadniny „Kalinowy Zakątek” w Rożno – Parcele,
Salonu Urody w Aleksandrowie Kujawskim,
Salonu Beauty Magart Kredka,
Firmy POL – KRYS,
Firmy Karo – okna, drzwi, bramy, rolety,
Fitness Klubu – p. Mirosława Gołębiowskiego,
Budownictwa „Kujawy” – p. Bartłomieja Golca,
Państwa Sylwii i Andrzeja Sadowskich ,
Pań Izabeli Furyk i Pauliny Szczęsnej
oraz wszystkich, których nie wymieniliśmy,
a przyczynili się do uświetnienia naszej wspólnej imprezy.Społeczność szkolna
XII Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki pod hasłem "Cudze chwalicie swego nie znacie".
- 03.01.2018
Upowszechnianie wiedzy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży to jeden z celów, które przyświecają organizatorom konkursów w Zamku Bierzgłowskim. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim organizowanym przez tę instytucję. Temat tegorocznej edycji brzmiał : „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Uczniowie Koła plastycznego wykonali wiele ciekawych rysunków przedstawiających walory naszego kraju. Praca Martyny Cylke z klasy VII d została doceniona przez jury i nagrodzona II miejscem.
Spotkanie laureatów oraz uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień połączone z prezentacją najlepszych prac odbyło się w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim dnia 08.11.2017 r. Martyna otrzymał dyplom, książkę, przybory plastyczne oraz słodycze. Serdecznie gratulujemy.
Opiekun : Wiesława Biesiada
Święto Szkoły
- 11.09.2017
8 września obchodziliśmy po raz siódmy Święto Szkoły. Oficjalna uroczystość, na którą przybyło grono szacownych gości, rozpoczęła się w samo południe. W jej odświętny nastrój wprowadził nas piękny kujawiak w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną poświęconą historii naszej szkoły oraz życiu i twórczości Edwarda Stachury. Do twórczości poety, który część swojego życia spędził na Kujawach, nawiązywała również część artystyczna w wykonaniu uczniów. Teksty wierszy i piosenek odnosiły się przede wszystkim do motywu wędrówki i podróży. Po tej uczcie duchowej i życzeniach złożonych przez gości, przyszedł czas na zabawę. Wszyscy, których rozpierała energia, mogli skorzystać z atrakcji Wesołego Miasteczka. Łasuchy ustawiły się w kolejce po watę cukrową lub degustowały pyszne ciastka w kawiarence „Pod globusem”. Niezwykłą popularnością cieszyła się też loteria fantowa ( każdy los wygrywał). Dla artystycznie uzdolnionych przewidziano lepienie z gliny w ramach warsztatów garncarskich, a dla chętnych do eksperymentów wizerunkowych - malowanie twarzy. Można było potem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Nie lada atrakcją był także przelot śmigłowca nad szkołą. Maszyna wylądowała na pobliskim stadionie i każdy chętny mógł ją obejrzeć z bliska i porozmawiać z pilotami. Na tym nie koniec, ponieważ w dalszej części festynu mogliśmy podziwiać występy uczniów z koła tanecznego, odbyć przejażdżkę na kucyku albo motocyklu. Atrakcji było tak wiele, że niektórym było żal, że nie mogą być w dwóch miejscach jednocześnie. Święto z pewnością można uznać za udane dzięki wspólnej pracy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Od początku największą niewiadomą była pogoda, która jednak na szczęście okazała się dla nas łaskawa.
mgr Renata Sygit
Mój różaniec...
- 08.11.2017
W październiku chętni uczniowie klas 0-VII pod opieką p. B. Winiarek i p. L. Skalskiej przygotowali z pomocą Rodziców ręcznie zrobione różańce. Prace wzięły udział w konkursie szkolno-parafialnym pt. „Najładniejszy różaniec”.
W dniu 30.10.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, na który przygotowano 38 różańców. Dzieci i ich Rodzice mieli mnóstwo pomysłów. Prace były bardzo piękne, trudno było wyłonić najpiękniejsze. W związku z tym, wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami przez ks. Przemysława Cholewę. Natomiast przez wiernych zgromadzonych na nabożeństwie różańcowym gromkimi brawami.
Komunikat Rady Rodziców
- 29.08.2017
W dniu Święta Szkoły planujemy zorganizowanie loterii Fantowej dla wszystkich uczniów, rodziców i gości. Dochód z loterii chcemy przeznaczyć na rozbudowę placu zabaw przy szkole. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich rodziców, którzy mogą przekazać nam różne przedmioty z przeznaczeniem na fanty. Mogą to być np. gadżety reklamowe, słodycze, przedmioty upominkowe. Prosimy o przyniesienie ich do szkoły najpóźniej do środy tj. 6 września.
Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie - Prezydium Rady Rodziców.
Koło Młodego ekologa
- 18.10.2017
W ramach Światowego Tygodnia Zwierząt członkowie Koła Młodego Ekologa zebrali 255zł. Kwota ta została przekazana na Miejskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Justyna Kowalska z klasy VIa, Alicja Gładkowska z klasy VIb, Karol Cichocki z klasy VIa i Zuzanna Głowacka z klasy VIIb. Uczniowie Ci zebrali najwyższe kwoty. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.
- 09.08.2017
Aktualny wykaz bezpłatnych podręczników na rok szkolny 2017/2018 dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim dla klas I-VII znajduje się w zakładce strony internetowej szkoły pn. "PODRĘCZNIKI SZKOLNE" oraz przy głównym wejściu do budynku szkoły na tablicy ogłoszeń.
UWAGA!!!
Podręcznik i karty pracy do religii kupują rodzice.
Wykaz materiałów edukacyjnych dla oddziału przedszkolnego zostanie podany we wrześniu.
Warsztaty plastyczne w Skłudzewie.
- 17.10.2017
W dniu 10 października członkowie Kola plastycznego Kolaż oraz inni uczniowie naszej szkoły, których chcieliśmy zachęcić do obcowania ze sztuką, wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundację Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Udział w warsztatach był nagrodą za sukcesy uczniów w konkursie plastycznym pt.: „Moje Piękne-Bezpieczne Miejsce”. W konkursie tym Kinga Szulecka z klasy VII b otrzymała wyróżnienie w kategorii 11-13 lat, a do wystawy prezentowanej w siedzibie fundacji zakwalifikowano prace Józefiny Słowik oraz Alicji Jaszczyszyn.
Program październikowych zajęć obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego oraz poznanie tajników technik graficznych. Młodzi artyści tworząc swoje prace w technice kolografii rozpoczynali od projektu, następnie tworzyli matryce , a kończyli na wykonaniu odbitek.
W Skłudzewie po raz kolejny zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni dlatego też mamy nadzieję, że odwiedzimy to przyjazne miejsce jeszcze wiele razy. (zdjęcia w folderze muzyka i plastyka w naszej szkole)
Opiekun : Wiesława Biesiada
W Święto Drzewa czytamy Edwarda Stachurę
- 15.10.2017
„W Święto Drzewa czytamy Edwarda Stachurę” – pod taki tytułem odbyły się w środę, 11 października, spotkania dla klas IV – VII. Okazje do spotkań były dwie, po pierwsze obchodzone w całej Polsce 10 X Święto Drzewa, po drugie Rok Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kuj.
Gościem honorowym tego dnia była Pani Daria Danuta Lisiecka, mieszkająca w naszym mieście poetka, animatorka kultury, organizatorka Ogólnopolskich Spotkań Młodych Poetów „Biała Lokomotywa” i przede wszystkim miłośniczka i znawczyni poezji Stachury. O Stedzie właśnie, jego ciekawym i barwnym życiu, o związkach z naszym miastem Pani Daria pięknie i zajmująco opowiadała, przeplatając swoją prelekcję fragmentami utworów poety. Zebrani mieli też okazję wysłuchać trzech piosenek ze słowami Stachury w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Akcentem ekologicznym było wyjście klas V do Łazieńca. W pobliżu rodzinnego domu poety uczniowie oraz Burmistrz Miast, Pan Andrzej Cieśla i Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Pan Mieczysław Kołodziej zasadzili młode drzewka. Deszczowa pogoda panująca tego dnia utrudniała pracę, ale mamy nadzieję, że spowoduje,iż sadzonki wyrosną na piękne i okazałe drzewa. (zdjęcia walbumie fot. Z ekologią na co dzień...)
mgr H. Chudzińska
mgr T. Sobolewska
Toruńskie Hospicjum dla dzieci "Nadzieja"
- 29.06.2017
W tym roku zamiast kwiatka, którego zwykle wręczano nauczycielom w dniu zakończenia roku szkolnego, zaproponowaliśmy zbiórkę materiałów dla toruńskiego hospicjum dla dzieci „Nadzieja”.
W całej akcji na potrzeby podopiecznych zebrano wiele artykułów higienicznych i pieniądze w kwocie 634,00 zł.
W dniu 29.06.2017 r. przedstawicielka toruńskiego hospicjum odebrała zebrane przez nas materiały i pieniądze.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak liczne zaangażowanie w akcję.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w folderze Rok szkolny 2016/2017.
Konkurs plastyczny pt. Czy jesteś Eko?
- 15.09.2017
Uczennica klasy VI b Józefina Słowik zajęła I miejsce, a Oliwia Wójcik
z klasy V c zajęła II miejsce w Konkursie plastycznym pt. Czy jesteś Eko ? zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży otaczającą przyrodą i jej ochroną. Spotkanie laureatów oraz uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień połączone z prezentacją wszystkich prac odbyło się 14 czerwca 2017 r.
w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Nagrodzone dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, sztalugi, farby, pędzle oraz książki
o malarstwie i technikach plastycznych. Wszyscy uczestnicy- z naszej szkoły 20 osób – otrzymali dyplomy. Fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.Gratulujemy!
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
Szkolny Konkurs Fotograficzny
- 12.06.2017
W dniach 08 – 19 maja br. zespół ds. Patrona Szkoły zorganizował konkurs fotograficzny dla uczniów z klas III-VI. Jego uczestnicy musieli wykonać zdjęcia przedstawiające piękno Kujaw. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dwóch kategoriach: przyroda i architektura.
Wyniki konkursu w kategorii przyroda:
I miejsce A. Jabłońska kl. VI d
II miejsce P. Rogiewicz kl. V b
III miejsce K. Żurawska kl. V a
Wyróżnienia:
A. Hałas kl. VI b
W. Szuflicka kl. V b
Wyniki konkursu w kategorii architektura:
I miejsce L. Chrząstek kl. VI c
II miejsce M. Cylke kl. VI d
III M. Kmieć kl. VI b
Wyróżnienie:
O. Zmudzińska kl. V b
Wszystkim zwycięzcą gratulujemy!
mgr A. Figas
mgr A. Rogiewicz
mgr E. Starczewska
mgr A. Serocka
mgr Ewa Dobrzelecka
V Olimpiada Sportowa
- 01.06.2017
Pierwszego czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się V Olimpiada Sportowa połączona z obchodami Dnia Dziecka. O godzinie 9.00 dyrektor szkoły, pani Renata Golec przywitała wszystkich uczestników, złożyła życzenia uczniom i podarowała im słodycze. Następnie pani dyrektor przekazała dzieciom symboliczny klucz, jako znak przejęcia władzy przez najmłodszych.
Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci z klas I – III uczestniczyły w rozgrywkach sportowo – plastycznych. Uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w meczach piłki nożnej, rzucanki siatkowej, oraz przeciąganiu liny a także rzucaniu piłką do celu.
W czasie rozgrywek chętni wzięli udział w loterii fantowej oraz skosztowali waty cukrowej. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Dzień Dziecka 2017 r.
Powiatowy Konkurs Krasomówczy "Kujawy - moja mała Ojczyzna"
- 30.05.2017
W Powiatowym Konkursie Krasomówczym "Kujawy - moja mała Ojczyzna", który odbył się w Miejskim Centrum Kultury, Alicja Gładkowska z klasy Vb zajęła II miejsce. Ala recytowała legndę "Stary Michał do nieba chciał się dostać" w dawnej gwarze kujawskiej.
Serdecznie Gratulujemy !mgr Anna Jankowska
Konkurs Recytatorski
- 05.06.2017
Dnia 23 maja 2017 roku już po raz XIII odbył się w PSP nr 1 im. Polskich Podróżników ,,Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0 - VI ’’ zorganizowany przez Koło Miłośników Żywego Słowa pod opieką Pani Jadwigi Wiśniewskiej oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Panią Iwonę Nowicką. Uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór poetycki lub prozatorski według własnego wyboru w dwóch grupach wiekowych:
- uczniowie klas 0 – III,
- uczniowie klas IV – VI,
Konkurs poprowadzili przedstawiciele ,,Koła Miłośników Żywego Słowa’’.
Jury konkursu w składzie:
Przewodnicząca -Donata Nowak – wicedyrektor w PSP nr 1, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
Członkowie: Beata Stolarska – bibliotekarz MBP w Aleksandrowie Kuj;
Ewa Dobrzelecka – bibliotekarz PSP Nr 1 w Aleksandrowie Kuj.
Po wysłuchaniu recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas 0 – III:
I miejsce – Kaja Salomońska, 0 gr.1,
II miejsce – Antonii Łukomski, kl. II a,
III miejsce – Wiktoria Gmińska, kl. IIIa
Wyróżnienia:
- Julia Nowak, kl. II b
- Iga Lisiecka , kl. II c
- Daria Salomońska, kl. III b,
W kategorii klas IV – VI
I miejsce– Klaudia Urbańska, kl. IV b,
I miejsce – Wiktoria Kordubska, kl.VI c ,
II miejsce – Katarzyna Pietrykowska, kl. IVd,
III miejsce - Alicja Gładkowska, V b,
Wyróżnienia:
- Angelika Kostrzewska, IV b,
- Julita Lewandowska, kl. VI c,
ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM GRATULUJEMY.
Organizatorzy:
Iwona Nowicka
Jadwiga Wiśniewska
Teatrzyk - "Przygoda w Nierobkowie"
- 29.05.2017
26.05.2017 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru Arena z Białegostoku. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych obejrzały spektakl pt. "Przygoda w Nierobkowie". Przedstawienie z humorem pokazało dzieciom, jakie skutki niesie ze sobą lekceważenie obowiązków oraz jak ważne są prawa dzieci.
Zdjęcia do obejrzenia w folderze Rok szkolny 2016/2017.
Konkurs plastyczny
- 29.05.2017
12 maja zakończył się trzeci i ostatni etap konkursu plastycznego tym razem o tematyce wiosennej. 15 maja jury w składzie: pani Aleksandra Rogiewicz, pani Edyta Stodolna, pani Agnieszka Figas oraz pani Monika Dąbrowska rozstrzygnęły ten etap i wybrały laureatów. Oto wyniki:
I miejsce – Monika Rumińska, klasa III a
II miejsce – Wiktoria Czerwińska, klasa III c
III miejsce - Iga Lisiecka, klasa II c
Wyróżnienia:
Weronika Kułakowska, klasa I b
Antonina Rabiec, klasa II c
Jan Danielak, klasa II e
Martyna Domańska, klasa III e
Zarówno laureatom, jak i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie bardzo dziękuję!
Zdjęcie prac do obejrzenia w folderze Rok szkolny 2016/2017.
Organizator konkursu
mgr Monika Dąbrowska
Konkurs plastyczny „Zwyczaje i obrzędy na Kujawach”
- 23.05.2017
Konkurs plastyczny „Zwyczaje i obrzędy na Kujawach” miał na celu zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy dotyczącej zwyczajów i tradycji regionu, propagowanie różnych technik plastycznych oraz prezentację
i popularyzację plastycznej twórczości dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6. Prace wykonano różnorodnymi technikami w formacie A 3.
Dnia 27 kwietnia 2017 roku komisja konkursowa w składzie mgr Anna Jankowska, mgr Hanna Chudzińska
i mgr Wiesława Biesiada dokonała przeglądu
i oceny prac plastycznych.Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce : Józefina Słowik kl. VI b
II miejsce : Oskar Szopa kl. V b
III miejsce : Zuzanna Pietrykowska kl. IV c
Wyróżnienia: Nadia Morawska kl. VI c, Oliwia Grobelska kl. V b, Marta Chudzio VI b, Wiktoria Wiślicka kl. VI b, Dominika Składanowska kl. V c, Gabriela Słowik kl. IV a, Bartosz Centkowski kl. VI a.
Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy, wyróżnienia i nagrody rzeczowe w postaci książek.
Organizator: mgr Wiesława Biesiada
Konkurs plastyczny pt. „Nie ma Ziemi nad Kujawy”.
- 23.05.2017
Uczennica klasy VI d Anna Magnuszewska zajęła III miejsce,
a Aleksandra Jabłońska, także z klasy VI d otrzymała wyróżnienie w Konkursie plastycznym pt. „Nie ma Ziemi nad Kujawy” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim. Wręczenie nagród odbyło się 12 maja 2017 roku na Placu 3 Maja podczas akcji promującej czytanie wśród dzieci i młodzieży - „Czytanie łączy pokolenia!”. Nagrodzone dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.Gratulujemy !
Nowe mundurki
- 18.05.2017
W związku z propozycją dotyczącą zmiany fasonu dotychczasowych mundurków szkolnych zwracamy się z prośbą do uczniów i do rodziców o zgłaszanie swoich pomysłów.
Zmiana dotyczy wyłącznie klas IV-VIII. (mundurki dla uczniów klas I - III pozostają bez zmian). Zdjęcia swoich propozycji można umieszczać w założonym folderze pn. MUNDURKI w bibliotece szkolnej.
Karolina Deruś