Uczniowie klasy VIb powtarzają budowę zdań pojedynczych i złożonych, korzystając z możliwości tablicy multimedialnej i telefonów. Sprawdzian z Kahootem opracowała Julia Lewandowska.(zdjęcia w albumie fot. Język polski inaczej).
A. Jankowska
Lubię tu być ... na zielonym !!!
Dnia 26 kwietnia 2018 klasy IVc i IVe wraz z opiekunami
p. Agnieszką Figas, p. Karoliną Deruś i p. Agnieszką Rzepecką jako jedyne klasy ze wszystkich szkół powiatu aleksandrowskiego uczestniczyły w wycieczce do Sępólna Krajeńskiego organizowanej przez Urząd Marszałkowski z siedzibą w Toruniu. Wycieczka byłą realizacją projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” Celem wyjazdu było pogłębianie praktycznej wiedzy o środowiska naturalnym poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą, a także zdobywanie licznych wiadomości i umiejętności, które w przyszłości wpłyną na podejmowanie trafnych decyzji w zakresie środowiska i przyrody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć w parku krajobrazowym, dowiedzieli się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. (zdjęcia w folderze "Z ekologią na co dzień...")
Mistrz tabliczki mnożenia
Dnia 23 marca w naszej szkole odbył się konkursu na mistrza tabliczki mnożenia w klasach czwartych. Po wcześniejszych eliminacjach, które odbyły się w każdej klasie czwartej do dalszego etapu zakwalifikowało się kilkoro uczniów. Po zaciętej rywalizacji gdzie liczyła się zarówno szybkość jak i poprawność zwyciężali:
I miejsce – Mistrz – Wiktoria Gmińska kl. IV a
II miejsce – Jakub Paliwoda kl. IV e
III miejsce – Amelia Kotowicz kl. IV d
Wszystkim biorącym udział dziękujemy za dobrą zabawę, a zwycięzcą gratulujemy.A. Rzepecka
A. Serocka
XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła Nutka”
Dnia 21 kwietnia 2018 roku w Kolegium Kujawskim Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła Nutka”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Hufca ZHP w Aleksandrowie Kujawskim, a współorganizatorem Miejskie Centrum Kultury.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IVe Justyna Domańska z repertuarem „ Czar ogniska”, „ Dwie drogi” oraz Martyna Domańska, która zajęła III miejsce i zaśpiewała piosenki :
„ Bieszczady” i „ Opowie ci wiatr” .
Gratulujemy !!!
Tańczymy dla Rocha ....
W niedzielę 15 kwietnia dwa zespoły taneczne z naszej szkoły miały przyjemnośc wziąc udział w charytatywnej imprezie "Tańczymy dla Rocha" w Ciechocinku. Roztańczone Jedyneczki oraz Number One zaprezentowały swoje układy taneczne, a także włączyły się do dalszej zabawy z mieszkańcami miasta. Podczas kilkugodzinnej imprezy odbyła się również licytacja, a także zbierane były datki na Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, ze szczególnym przeznaczeniem dla kilkumiesięcznego Rocha Grzegorczyka, podopiecznego Fundacji.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom, rodzicom i opiekunom, którzy poświęcając swój wolny czas, zupełnie bezinteresownie spędzili niedzielne popołudnie pomagając. Serdecznie zapraszamy do zdjęciowej relacji z imprezy. (zdjęcia w albumie fot. koło taneczne u Podróżników)
mgr Anna Serocka
Oni nam pomagają
W dniu 13 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy I c wraz z wychowawcą panią mgr Barbarą Stecyk gościli ratownika medycznego - pana Michała Pokorzyńskiego.
Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z rodzicami. Pod czujnym okiem ratownika medycznego, uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Chętnych do nauki nie brakowało, bowiem zajęcia były bardzo ciekawe. Pacjentem była Maja Modrzejewska i Gabriel Sokół. Dodatkową atrakcją była karetka pogotowia ratunkowego na boisku szkolnym. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki. Chętni mogli usiąść za kierownicą pojazdu.
Na zakończenie zajęć, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom ratownika medycznego.Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej RATUJ z Torunia za udostępnienie karetki. (zdjęcia w folderze rok szkolny 2017/2018)
WORD
W dniu 13.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku oraz z dwiema funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji z Aleksandrowa Kujawskiego. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wszyscy pierwszoklasići otrzymali prezenty w formie elementu odblaskowego.
Zdjęcia w folderze: Współpraca z Word i Policją.
Zdrowie dla wszystkich
W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia, który co roku ma inny temat przewodni. W 2018 roku są to działania pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich" Kierując się tym przesłaniem 12 kwietnia w naszej szkole dla klas IV i Va odbyło się spotkanie, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia. Tego dnia mieliśmy okazje gościć przedstawicieli Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim, panią Jolantę Aleksiuk i panią Marię Koczwarę, które w ciekawy sposób zachęcały i przypominały uczniom klas o zasadach zdrowego odżywiania się. Spotkanie zakończyło się degustacją soku jabłkowego ze świeżo wyciskanych owoców. Panie zaspokoiły naszą ciekawość za co im bardzo dziękujemy.
Katarzyna Romanowska
Agnieszka Figas
Ortograficzne zmagania
Ortografia jest dla wielu piętą achillesową, która szczególnie mocno doskwiera w okresie szkolnym, ale są i tacy, którym zawiłości polskiej pisowni niestraszne. Oni właśnie spotkali się w naszej szkole 10 kwietnia na XV Powiatowym Turnieju Ortograficznym Uczniów Szkół Podstawowych.
Uroczyste rozpoczęcie jubileuszowego konkursu uświetnili zaproszeni goście. Byli nimi członek Zarządu Powiatu Pani Małgorzata Wdowczyk i wicestarosta Pan Wojciech Marjański. Zarówno goście jak i Pani Dyrektor życzyli uczestnikom połamania piór i długopisów. Atmosferę nerwowego napięcia rozładowały dwa szkolne zespoły taneczne swoimi popisowymi wykonaniami układów choreograficznych. Po tym występie wszyscy uczniowie ruszyli do sal, by śpiewająco wykonać ortograficzno – interpunkcyjne zadania i napisać dyktanda. W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 szkół z terenu Powiatu Aleksandrowskiego. W pięciu kategoriach wiekowych, tzn. klas III, IV, V, VI i VII wystartowało łącznie czterdzieścioro dzieci. Lista zwycięzców jest następująca: Klasy III 1. miejsce – Lena Szadłowska z SP1 w Ciechocinku 2. miejsce - Nikola Siwicka z SP w Stawkach 3. miejsce - Maja Puchalska z SP3 w Aleksandrowie Kuj. Klasy IV 1. miejsce – Hanna Kwasigroch z SP1 w Ciechocinku 2. miejsce – Anna Przekwas z SP3 w Aleksandrowie Kuj. 3. miejsce - Bartosz Przybysz z SP w Bądkowie Klasy V 1. miejsce - Mikołaj Schwebs z SP w Stawkach 2. miejsce - Zofia Utnicka z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 3. miejsce - Lena Kowalska z SP1 w Ciechocinku Klasy VI 1. miejsce - Zuzanna Chałajda z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 2. miejsce - Szymon Możdżeń z SP w Bądkowie 3. miejsce - Weronika Bieguś z SP1 w Ciechocinku Klasy VII 1. miejsce - Józefina Słowik z SP1 w Aleksandrowie Kuj. 2. miejsce - Konrad Szczotkowski z SP w Przybranowie 3. miejsce - Alicja Golenia z SP w Zakrzewie
Laureaci turnieju zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w postaci bezbłędnie piszących długopisów. Fundatorami tych nagród byli Starostwo Powiatu Aleksandrowskiego i Rada Rodziców przy SP1 w Aleksandrowi Kuj. Natomiast słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów zapewniła Piekarnia – Cukiernia Polkorn.
Szkolne koordynatorki konkursu, Panie Grażyna Domanowska i Hanna Chudzińska składają gratulacje wszystkim zwycięzcom i podziękowania sponsorom.
Uwaga Rodzice
Zapraszam uczniów klas siódmych, którzy mają problemy
z przedmiotem chemia na dodatkowe zajęcia w poniedziałki od godziny 15.20 do 16.10.
W tym czasie można poprawiać stopnie z prac pisemnych (chemii
i przyrody) w terminie dwóch tygodni od daty oddania sprawdzianu, pracy klasowej.Teresa Sobolewska
Konkursy plastyczne
19.03.2018 r. Ogólnopolski konkurs plastyczny „BAJEK i LEGEND”.
Po raz kolejny uczniowie koła plastycznego Kolaż przygotowali prace na konkurs plastyczny Bajek i Legend. Ich trud został doceniony. Podczas wręczenie nagród i dyplomów w dniu 19 marca 2018 r. w szkole w Wołuszewie w grupie wiekowej klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła Józefina Słowik z klasy VII b, drugie miejsce zajął Paweł Krzyżanowski z klasy V d, a trzecie miejsce Martyna Cylke z klasy VII d. W tej samej kategorii wyróżnione zostały także Zofia Stencel z klasy VI c oraz Wiktoria Ochocińska z klasy VII b. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki.
Gratulujemy zwycięzcom.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
26.03.2018 r. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”
Uczennica naszej szkoły Józefina Słowik z klasy VII b otrzymała wyróżnienie w finale wojewódzkiego etapu konkursu "Orzeł Biały - nasza duma". Konkurs zorganizowano pod patronatem marszałka Senatu RP w ramach jubileuszowych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu przedstawiali w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Uroczystość finałowa odbyła się w dniu 26 marca 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Józefina otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Miała również możliwość opowiedzieć o swojej pracy . Rozdanie nagród i wyróżnień uświetniły występy młodzieży.Serdecznie gratulujemy.
Opiekun mgr Wiesława Biesiada
Apel Świąteczny
W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić wydarzenia Wielkiej Nocy przygotowywali pod opieką p. Winiarek inscenizację słowno - muzyczną. Poprzez swe umiejętności i talenty ukazali społeczności szkolnej te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. (zdjęcia w albumie fot. Święta Wielkanocne)
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był niezwykle wyjątkowy. Rozpoczęliśmy od wielkanocnego kiermaszu, któremu towarzyszyła loteria, a także po raz pierwszy świąteczna kawiarenka. Nie brakowało pięknych ozdób, mnóstwa upominków i gadżetów dla dzieci. Kiermasz zorganizowany został przez klasę IV b, natomiast dzięki klasie IV c mogliśmy w tym roku zasmakować pysznych ciast, a także napić się kawy i herbaty w świątecznej kawiarence. Jakby tego było mało, klasa III e zorganizowała kolejną imprezę. Gościliśmy pana Artura Jabłońskiego- leśniczego, który przekazał dzieciom informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w lesie. Zaproszone zostały również Panie ze Spiżarni Kujawskiej: p. Jolanta Lewandowska i p. Halina Obiała, które przedstawiły obyczaje Świąt Wielkanocnych i przygotowały niesamowicie smaczne, ale również piękne wielkanocne przysmaki. Wszystko smakowało jak "u mamy". W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy III. Pierwszy dzień wiosny w Naszej Szkole był wyjątkowo udany. Nikomu nie przyszło do głowy urządzenie sobie w tym dniu „wagarów”.
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i Rodzinom, a także dzieciom oraz pozostałym zaangażowanym w ten wyjątkowy dzień. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców i Opiekunów z klas IV b i IV c, wszystkich sponsorów kiermaszu i loterii, a także dla Spiżarni Kujawskiej oraz Pana Artura Jabłońskiego.
Święto Teatru
27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. W obchody tego święta wpisuje się Wojewódzki Konkurs Teatralny Bajek i Legend organizowany w SP w Wołuszewie. Koło Polonistyczne z naszej szkoły prowadzone przez p. Hannę Chudzińską wzięło w tym roku udział w XIII edycji wołuszewskiego konkursu. Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację kujawskiej legendy „Jak myszy zjadły Popiela”. Jurorzy oceniający występy docenili grę aktorską, język postaci stylizowany na archaiczny, piękne kostiumy i choreografię, w tym tańce i muzykę. Publiczność nagrodziła zespół gromkimi brawami. I ostatecznie Koło Polonistyczne zajęło w konkursie I miejsce, zdobywając, oprócz pamiątkowego dyplomu, także piękną statuetkę, która jest do obejrzenia w gablocie obok ławeczki podróżników. W przedstawieniu wystąpili: z kl. VIA: Nikodem Broda, Karol Cichocki, Szymon Dołgań, Paweł Drużyński, Aleksander Polatowski, , z kl. VIC: Oliwia Gotłasz, Magdalena Rosół, Jakub Urbański, z kl. VIIB: Zuzanna Głowacka, Filip Ratajczyk (i jako reżyser dźwięku: Jakub Górski). (zdjęcia w albumie fot. Rok Szkolny 2017/2018)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Druga część szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH
22 marca odbyła się druga część szkolnych POTYCZEK MATEMATYCZNYCH. Uczestnicy wykazali się doskonale opanowanymi umiejętnościami wykonywania obliczeń zegarowych i kalendarzowych.
Wyniki poszczególnych drużyn:
Klasy drugie:
kl. II b- 23 pkt.
kl. II a- 22 pkt.
Klasy trzecie:
kl. III a- 19 pkt.
kl. III e- 18,5 pkt.
kl. III b, d- 17,5 pkt.
kl. III f- 15,5 pkt.
kl. III c- 14,5 pkt.
Wszystkimi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
D. Kułakowska, A. Rogiewicz
(zdjęcia zamieszczono w albumie fot. „Rok szkolny 2017/2018”)
Kangur 2018
W czwartek 15 marca 2018 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2018. Do XXVII edycji kunkursu przystąpiło 86 uczniów w kategorii: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.
Uczniowie chętnie od wielu lat biorą udział w konkursie zdobywając często wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Uczestnicy rozwiązywali testy konkursowe o różnym stopniu trudności. Wyniki w maju.mgr Ryszard Polanowski
Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę ...
KOŁO PRZYRODNICZO – KRAJOZNAWCZE INFORMUJE, ŻE PODCZAS AKCJI ,,POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” DZIEKI DUŻEMU ZAANGAŻOWANIU ZBIERAJACYCH UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ DO PUSZEK REKORDOWĄ KWOTĘ TJ. 580 ZŁOTYCH. PIENIĄDZE ZOSTAŁY PRZEKAZANE TORUŃSKIEMU SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT. WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI W PRZYSZŁYM ROKU.
Opiekun: mgr Edyta Starczewska
Archiwum Aktualności