• Administrator danych

Obowiązek informacyjny zgodnie z treścią ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE :

Administratorem państwa danych osobowych zbieranych przez naszą jednostkę na podstawie Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz.U. z 2017 poz.2198 t.j. z późn. zm. i Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe Dz.U. z 2017 poz.59 z późn.zm., w związku z realizacją zadań wynikających z aktów wykonawczych do ww. ustaw oraz Uchwały Nr XXXVI/266/17 z dnia 27 listopada 2017 roku w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim - jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Podróżników w Kujawskim z siedzibą przy ul Gen. Wł. Sikorskiego 5, 87-700 Aleksandrów Kujawski – email: sp1aleks@wp.pl

1. Za wyjątkiem sytuacji przewidzianych przepisami prawa z zakresu funkcjonowania i zadań Szkoły Podstawowej nr 1, Państwa dane, w tym dane uczniów, przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia konkursów, udziału w zajęciach, imprezach szkolnych, radach pedagogicznych i radach rodziców oraz przeprowadzania ankiet i badań społecznych.

2. Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

3. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji celów, do jakich zostały zebrane.

4. Dane nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiem przypadków przewidzianych przepisami prawa.

5. Dane przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów;

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa: prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Głównego Inspektora Danych Osobowych oraz Urzędu Ochrony Danych Osobowych po jego powołaniu.

8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.

9. Szkoła Podstawowa nr 1 oświadcza, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024):

- stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności zabezpieczenia danych osobowych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy, zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem, w zakresie, za który odpowiada.

Inspektor ochrony danych osobowych:

Inspektorem Ochrony Danych (IODO) w Szkole Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim jest Pan Dariusz Bączkowski e-mail: iodo.sp1@aleksandrowkujawski.pl