• Rada Rodziców

• Kompetencje i zadania Rady Rodziców

Rada Rodziców reprezentuje ogół rodziców i prawnych opiekunów uczniów. Do kompetencji tego organu należą:
          - uchwalanie Programu Wychowawczego Szkoły,

- uchwalanie Programu Profilaktyki,

- opiniowanie projektu planu finansowego,

- opiniowanie szkolnego zestawu programów nauczania i podręczników,

- opiniowanie podjęcia działalności przez organizacje i stowarzyszenia,

- opiniowanie wprowadzenia obowiązkowego stroju i jego wzoru.

Ponadto Rada Rodziców może wnioskować do Dyrektora Szkoły o dokonanie oceny pracy nauczyciela, dokonanie zmian w szkolnym zestawie programów i podręczników, wyrażać swoją opinię o pracy nauczycieli.

Najważniejszym zadaniem Rady Rodziców w szkole jest wspieranie dyrekcji i nauczycieli w codziennej działalności na rzecz uczniów.