• Mały Samorząd

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

28 września 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

Przedstawiali w kilku słowach siebie oraz obietnice wyborcze.

W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą została Wiktoria Wiśniewska
          z klasy III a. Jej zastępcą Iga Werner z klasy III a, natomiast sekretarzem Filip Baryza z klasy III b.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za pomoc
          w przeprowadzeniu wyborów.

Zwycięzcom gratulujemy.

Podobnie jak w ubiegłym roku również i w tym Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci z młodszych klas do udziału w akcji promującej Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadający 25 listopada. Dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszaki, wykonały prace plastyczne o bohaterze dnia, oglądały prezentację multimedialną przedstawiającą historię powstania zabawki oraz o znanych i nieznanych misiach.  Jednak największą atrakcją okazała się foto- budka. Pluszowe misie, chociaż to dziecięca zabawka, często zostają z nami przez długie lata. Są z nami na dobre i na złe.

27 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. W tym dniu pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Na uroczystości Mały Samorząd Uczniowski reprezentowali Wiktor Wiśniewski i Lena Zajączkowska. W imieniu starszych kolegów i koleżanek przekazali pierwszakom życzenia, samych sukcesów i powodzenia. Wręczyli również przygotowane wcześniej upominki zaproszonym gościom. Był to bardzo ważny i pełen emocji dzień.

Dnia 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaprezentowali się przed publicznością, którą stanowiły dzieci z klas drugich i trzecich. Opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach, a także o planach działania Małego Samorządu. W wyniku tajnego głosowania urząd przewodniczącego  objął  Wiktor Wiśniewski. Jego zastępcą została Lena Zajączkowska, a sekretarzem Hubert Lewandowski.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za pomoc
          w przeprowadzeniu wyborów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w MSU w roku szkolnym 2022/2023.

Opiekun mgr Agnieszka Kempska

22 kwietnia Dzień Ziemi i nasz ubiór ma kolor zielony. Podziwiajmy różnorodność naszej planety i chrońmy Ziemię nie tylko w dniu Jej święta.

1 kwietnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego wyglądał inaczej niż każdy powszedni dzień spędzony w szkole. Był to ,,Dzień bez plecaka’’ i ,,Wystrzałowej fryzury’’. Uczniowie wykazali się ogromną kreotywnością przychodząc do szkoły bez plecaka, a zastepując go nawet bębnem od pralki automatycznej. Fryzury były faktycznie bardzo wystrzałowe, pomysłowe, kolorowe. Zabawa była wyśmienita.

8 marca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystości Samorząd szkolny reprezentowały Tatiana Wachowicz z III ,,a‘’ i Natalia Serocka z  III ,,b’’. Dziewczyny przekazały w imieniu starszych kolegów i koleżanek życzenia pierwszakom, aby każdy dzień spędzony w szkole był radosny, pełen ciekawych zajęć oraz zabaw, a zdobyte umiejętności kompasem wskazującym przyszłą drogę.

Walentynki 2022

14 lutego w naszej szkole królowała czerwień, ponieważ przedstawiciele Małego Samorządu zorganizowali szkolne WALENTYNKI. Do wspólnej zabawy zaprosili uczniów z klas I – III. Zadaniem uczestników było obdarowywanie się kartkami walentynkowymi i czerwonymi serduszkami. Dodatkowo należało się ubrać w tym dniu w kolorach miłości. Okazało się, że szkolne walentynki dostarczyły dzieciom dużo radości.

6 grudnia- MIKOŁAJKI

Cóż to za wspaniały dzień, dzieciaki w czerwonych czapeczkach, co zostało uwieńczone na zdjęciach. Radości z paczek i uśmiechów na twarzach uczniów klas I-III było wiele.

25 listopada  to dzień Pluszowego Misia

Przyjdź z misiem do szkoły – tak zapraszał Mały Samorząd Uczniowski, a w czwartek niemal wszyscy uczniowie przyszli z pluszakami do szkoły, by uczcić dzień niezwykłej pluszowej maskotki, przypadający co roku 25 listopada. Na korytarzach w ten dzień mogliśmy zobaczyć barwne przytulanki. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią, która miała miejsce w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych gdzie podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka. Ówczesny prezydent Teodor Roosvelt, który brał udział w polowaniu nakazał uwolnienie niedźwiadka. Całe wydarzenie opisywał komiks, który ukazał się w gazecie. Jednym z czytelników komiksu był producent zabawek, którego ta historia tak bardzo poruszyła, że aż stworzył nową zabawkę dla dzieci nazwaną Teddy Bear od imienia prezydenta Roosvelta.