• Nadanie imienia

• Scenariusz uroczystości, która odbyła się w dniu 24 września 2010 roku:

1. Budynek szkolny - godzina 10 00 - powitanie obecnych na uroczystości gości.

2. Okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor Renaty Golec oraz Pani Wicedyrektor Anny Jankowskiej.

3. Część artystyczna.

4. Występ chóru Cordiale Coro.

5. Życzenia od  zaproszonych gości - wręczenie prezentów dla szkoły.

6. Kościół Najświętrzej Marii Panny Wspomożenia Wiernych -  msza święta okolicznościowa.

7. Odczytanie Uchwały Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego w sprawie nadania szkole imienia.

8. Przekazanie sztandaru.

9. Poświęcenie sztandaru.

10. Wystąpienia zaproszonych gości.

11. Przemarsz do szkoły - odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

12. Piknik okolicznościowy dla dzieci, rodziców oraz gości.