• Nadanie imienia

• Przygotowania do nadania imienia

•  JAK PRZYGOTOWYWALIŚMY SIĘ DO NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA

POLSKICH  PODRÓŻNIKÓW?

• Wszystkie klasy poznawały sylwetkę i dorobek wybranego podróżnika, jeżeli to było możliwe, próbowano nawiązać z nim kontakt.
            • Przygotowywaliśmy albumy, prezentacje, wystawy poświęcone podróżnikom.
            • Czytaliśmy książki podróżnicze, a młodszym dzieciom o podróżach czytali dorośli,  np. ksiądz dyrektor Kolegium Kujawskiego, Roman Jachimowicz.
            • Swoją wiedzę z zakresu książek o tematyce podróżniczej sprawdzaliśmy w konkursach czytelniczych.
            • Recytowaliśmy piękne wiersze o podróżowaniu.
            • Sami pisaliśmy wiersze o podróżach i najładniejsze z nich zostały wydane w tomiku poezji podróżniczej  pt. „ Zobacz piękno świata”.
            • Łamaliśmy głowy nad zadaniami matematycznymi o treściach podróżniczych ze specjalnie opracowanego zbioru „Podróże z matematyką”.
            • Tworzyliśmy prace plastyczne pod hasłem „Zobacz piękno świata”, a później podziwialiśmy je na szkolnej wystawie.
            • Razem ze swoimi wychowawcami i rodzicami uczestniczyliśmy jako „mali podróżnicy” w podróżach dalekich i bliskich.
            • Podczas wojaży robiliśmy zdjęcia, aby je zaprezentować w konkursie fotograficznym „Nasze podróże”.
            • Opracowaliśmy wzór sztandaru i znaczka okolicznościowego.
            • Nauczyliśmy się śpiewać specjalnie dla naszej szkoły napisany i skomponowany hymn pt. „Jak polscy podróżnicy”.
            • Staraliśmy się odświeżyć i odnowić szkołę.
            • Pozyskiwaliśmy sponsorów, którzy wspierali nas we wszystkich poczynaniach.
            • O tym, co robimy, aby przygotować się do nadania szkole imienia, czytaliśmy na bieżąco w szkolnych gazetkach „Raz, dwa, trzy” i „Nowinki z Jedynki”.