• Oferta szkoły

• Koło języka polskiego

• Prowadzące: mgr Hanna Chudzińska, mgr Renata Sygit, mgr Jadwiga Wiśniewska

W ofercie zajęć pozalekcyjnych szkoły od wielu lat jest koło polonistyczne.

Jego program ma na celu uświadomienie uczniom, iż poprzez częsty kontakt z kulturą, a szczególnie  literaturą, można się wszechstronnie rozwijać.

• Nasze zainteresowania czytelnicze i wiedza o literaturze.
            • Próby literackie.
            • Zabawa w teatr.
            • Spotkania ze sztuką i jej twórcami.
            • Sławni ludzie naszego miasta.
            • Dziennikarstwo – od zabawy do profesji.

Uczniowie biorą udział w zajęciach warsztatowych, zdobywają wiedzę o współczesnych mediach, podpatrują pracę profesjonalistów.

Staramy się także uatrakcyjniać życie szkoły, przygotowując spektakle teatralne czy kabaretowe.

Sprawujemy opiekę nad miejscami związanymi ze sławnymi ludźmi naszego miasta, np. systematycznie odwiedzamy dom Edwarda Stachury, dbamy o rodzinny grób Marii Danilewicz – Zielińskiej.