• Oferta szkoły

• Koło historyczne

Celem Koła  jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań historycznych oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich i regionu Kujaw - naszej „Małej Ojczyzny.” Poszukujemy informacji dotyczących dziejów miasta, zabytków historycznych oraz wybitnych obywateli Aleksandrowa i okolic. W ramach działalności koła korzystamy z różnych dostępnych źródeł historycznych, gromadzimy pamiątki do mini-muzeum klasowego i przygotowujemy albumy okolicznościowe. Wdrażamy uczniów do nawyku gromadzenia pamiątek rodzinnych i pielęgnowania rodzinnych tradycji. Szczególny nacisk kładziemy na poznawanie historii naszego miasta. Na forum szkoły i miasta prezentujemy apele związane z ważnymi rocznicami historycznymi. Organizujemy wycieczki historyczne, lekcje muzealne oraz szkolne konkursy historyczne. Z powodzeniem bierzemy udział w  Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krag”.