• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

• Trudne czasy pozwalają nam na bycie potrzebnym. Za naszą wschodnią granicą nadal Ukraińcy muszą bronić swojego kraju, a zbliża się zima - na wschodzie niosąca  mrozy i śniegi. Dzięki informacji jednej z Mam z kl. III a mogliśmy się włączyć w zbiórkę, bardzo potrzebnych mieszkańcom terenów frontowych, ciepłych czapek, szalików, rękawiczek i skarpet.
              Akcja trwała krótko, ale wykazaliśmy się ofiarnością i otwartością na potrzeby innych. Zebraliśmy kilkanaście toreb potrzebnej odzieży, która trafiła do organizatorki akcji, zakonnicy z Ciechocinka. Siostra była zaskoczona ilością zebranej odzieży, która w sobotę ruszyła już do Nowoworoncówki, miasteczka w Ukrainie.
              Bardzo dziękujemy!

• 10 października - Dzień Gier Planszowych

• 10 października w naszej szkole przerwaliśmy tradycyjne lekcje i włączyliśmy się w świętowanie Dnia Gier Planszowych ☺

Dlaczego warto grać?
              - Gry planszowe to wspaniałe i coraz szerzej wykorzystywane narzędzie edukacyjne.
              - Rozwijają szereg umiejętności, takich jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, czy pamięć.
              - To prawdziwy sport intelektualny, a do tego idealna okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.
              - Gry planszowe rozwijają kompetencje matematyczne.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w szkolnej akcji ☺

mgr Agnieszka Rzepecka & mgr Sandra Gapińska

• Kolorowy zawrót głowy, czyli pufy w naszej szkole!

• Pieniądze, które pozyskaliśmy z zeszłorocznego kiermaszu, loterii i kawiarenki przeznaczyliśmy na zakup foteli/puf, które pojawiły się na korytarzach i w świetlicy.

Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że posłużą nam długo i wpłyną na dobre samopoczucie naszych uczniów :)

Drodzy uczniowie, dbajcie o nasze pufy i korzystajcie z nich bezpiecznie!

• Code Week 2022

• EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Uczniowie klasy I A rozpoczęli przygodę z kodowaniem. Wykonaliśmy już pięć aktywności z  dziesięciu zgłoszonych.

mgr Grażyna Domanowska

• Kolorowy tydzień w klasie VI A

• Jesień to bez wątpienia najbardziej kolorowa pora roku. Aby wpisać się w piękno przyrody, klasa VI A zorganizowała sobie kolorowy tydzień.

Przez pięć październikowych dni uczniowie przychodzili do szkoły w kolorowych strojach. Każdego dnia obowiązywał jeden, wcześniej wylosowany, kolor.

Ten kolorowy tydzień był okazją do dobrej zabawy oraz przejrzenia, a dla niektórych uzupełnienia garderoby ☺

mgr Hanna Chudzińska

• Dzień Nauczyciela w klasie IV A

• Jak co roku ten dzień jest dla nas - nauczycieli szczególny. W tym wyjątkowym momencie otrzymujemy dużo ciepłych słów, życzeń oraz wiele gestów wdzięczności. Najważniejszy jest jednak czas spędzony z uczniami, momenty uśmiechu i radości. Kilka pięknych chwil uchwyciliśmy na zdjęciach.

Wychowawczyni.

• W EKO Zagrodzie

• Klasy IIIa i IIIb lubią dalekie, piesze wyprawy. Korzystając z dobrej pogody, wybraliśmy się do EKO Zagrody w miejscowości Rożno Pole, w której hoduje się alpaki. Te miłe zwierzątka pochodzą z Ameryki Łacińskiej, pasą się na wysokogórskich łąkach i dostarczają ludziom mięciutkiej wełny. W czasie wizyty mogliśmy karmić alpaki, głaskać je po szyi i grzbiecie oraz przytulać się do nich. To naprawdę sympatyczne zwierzęta, choć jedna z nich przestraszyła się i opluła naszego kolegę pogryzioną marchewką. Zachwycaliśmy się towarzystwem alpak i nie mogliśmy się od nich oderwać, ale czekała nas długa droga powrotna do szkoły wiodąca przez las. Tam poznaliśmy piętrową budowę lasu i zbieraliśmy grzyby. Cała wyprawa trwała 4 godziny, przeszliśmy 8 km. Wróciliśmy zachwyceni i bardzo zmęczeni.

• Spotkania z podróżnikiem Robertem Gondkiem

• Dzieci z klasy III b i III a zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Danilewicz  Zielińskiej na spotkanie z podróżnikiem Panem Robertem Gontkiem. Zaskakujące opowieści o Wielkiej Afrykańskiej Piątce, niesamowitych spotkaniach podróżnika z afrykańskimi zwierzętami wywołały rumieńce na twarzach słuchaczy i zaciekawiły Czarnym Lądem. Pan Robert rozdawał autografy i odpowiadał dzieciom na nie zawsze proste pytania. W niejednej dziecięcej główce zakiełkowały marzenia o wyprawie do Afryki, które oby się sprawdziły. Patron szkoły zobowiązuje!

mgr Małgorzata Skierska

Kilkoro uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w popołudniowym spotkaniu z Panem Robertem Gondkiem – podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki, który odwiedził 20 afrykańskich państw. Pan Robert opowiadał o realizacji swojego projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, za które otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Spotkanie było w większości poświęcone wyprawie do Zimbabwe i Malawi. Zachęcamy do odwiedzenia strony Pana Roberta, na której umieszcza swoje relacje oraz zdjęcia z podróży:

mgr Justyna Kwiatkowska

• Mały Samorząd 2022/2023

• Dnia 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaprezentowali się przed publicznością, którą stanowiły dzieci z klas drugich i trzecich. Opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach, a także o planach działania Małego Samorządu. W wyniku tajnego głosowania urząd przewodniczącego  objął  Wiktor Wiśniewski. Jego zastępcą została Lena Zajączkowska, a sekretarzem Hubert Lewandowski.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za pomoc
              w przeprowadzeniu wyborów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w MSU w roku szkolnym 2022/2023.

Opiekun mgr Agnieszka Kempska