• Lekcja patriotyzmu

• Dla uczczenia 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się dla całej społeczności szkolnej apele.  W dniu 29 kwietnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli w strojach galowych. W uroczystej scenerii biało – czerwonej dekoracji miała miejsce  „lekcja historii”  przypominająca okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku. Występujący uczniowie przypomnieli fakty historyczne, recytowali utwory poetyckie, śpiewali piosenki i wykonali piękny układ choreograficzny z szarfami  w narodowych barwach.

mgr Hanna Chudzińska

• Eliminacje w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Dzisiaj (29.04) w Zespole Szkół w Brudnowie odbyły się powiatowe eliminacje 34. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział 2 drużyny z naszej szkoły.

Drużyny reprezentujące nasze szkoły, zajęły następujące miejsca:

2miejsce: Jakub Seraficki, Przemysław Wodzyński i Filip Błasiński.

3miejsce: Alicja Nurkiewicz, Oskar Rejss, Igor Stępowski i  Martyna Wojciechowska.

Gratulujemy wspaniałych wyników.

mgr Sandra Gapińska

• Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo-plastycznego „Najpiękniejsza zakładka do książki”

• Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie czytelniczo-plastycznym na  wykonanie najpiękniejszej zakładki do książki. Prace wykonane przez dzieci były ładne i pomysłowe. Przyznano nagrody następującym osobom: Idze Andrzejak, Patrycji Śliwińskiej, Nikodemowi Kułakowskiemu z klasy Ia oraz Piotrowi Haberskiemu z klasy Ib.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział konkursie a zwycięzcom gratuluję oryginalnych pomysłów.

mgr Ewa Dobrzelecka

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia  na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ziemia to wspólne dobro, o które każdy z nas powinien dbać. W tygodniu, w którym przypadało to święto prowadzone były zajęcia o tematyce ekologicznej. Uczniowie sadzili kwiaty na terenie szkoły, które będą pielęgnować. Dzieci z klas I-III wykonały plakaty, które były doskonałym pomysłem na wyrażenie szacunku dla naszej planety oraz pokazanie dzieciom, jak ważna jest troska o środowisko. Prowadzona jest zbiórka makulatury. Ważne, aby uczniowie nie tylko pamiętali o istnieniu święta, ale faktycznie podejmowali działania każdego dnia, które będą korzystne dla naszej planety.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego

Agnieszka Kempska i Anna Tokarska.