• „Jabłko czy cytryna?”

• Uczniowie z klasy I b wspólnie z Policjantkami z Wydziału Ruchu Drogowego w Aleksandrowie Kujawskim, wzięli udział w akcji prewencyjnej "Jabłko czy cytryna?". Celem tych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Podczas kontroli drogowej dzieci wręczały jabłka kierowcom, którzy prawidłowo zachowywali się na drodze, natomiast ci, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego otrzymywali cytrynę. Dzieci wręczyły 7 jabłek i 4 cytryny. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rozdamy tylko jabłka, ponieważ kierowcy wezmą sobie zasady bezpieczeństwa do serca!

mgr Anna Lewandowska

• Program „Czas na taniec” w naszej szkole! 🤸‍♀️💃

• Już z początkiem września w naszej szkole ruszył nowy program „Czas na taniec” w ramach Projektu „Sport na start” Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Uczniowie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowo- tanecznych dwa razu w tygodniu. Celem jest doskonalenie umiejętności tanecznych, tworzenie choreografii oraz pokazy tańca. Program będzie trwał do końca listopada. W tym czasie zostaną zakupione stroje taneczne oraz sprzęt sportowy finansowane z projektu.

Życzymy tancerzom udanych treningów i dobrej zabawy na parkiecie.

mgr Anna Serocka

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Sport na Start” – edycja II

• Wyniki konkursu fotograficznego „Bez książki nie jadę! II Edycja”

• Konkurs zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim. Polegał na wykonaniu zdjęcia czytanych książek w różnych miejscach i okolicznościach: na zagranicznych wyjazdach, w przydomowych ogródkach, podczas zwiedzania, piknikowania, zabawy na świeżym powietrzu. A oto laureaci z naszej szkoły:

w kategorii DZIECI

III miejsce Zofia Kołaczyńska, klasa II a

w kategorii MŁODZIEŻ

III miejsce Julia Gralak, klasa VII a

Serdecznie gratulujemy !

Wydarzenie objęte zostało patronatem burmistrza Pana Arkadiusza Gralaka oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego.

• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w naszej szkole

• Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, której celem jest przybliżanie polskiej literatury i wartości płynących z czytania. Dnia 15 września odbyła się szkolna edycja XII odsłony Narodowego Czytania. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas ósmych i siódmych. W tym roku w związku z przypadającą 160. rocznicą wybuchu powstania styczniowego do czytania wybrano powieść Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem czytali jej wybrane fragmenty i  przybliżyli sobie klimat epoki XIX wieku. Postawiliśmy na słowo czytanie, a naszym celem było jak najpełniejsze przeżycie czytanych treści.

mgr Ewa Dobrzelecka