• Marzec - Okulary VR

Uczniowie klasy 3a i 3b na kole informatycznym przetestowali zakupione w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości" okulary VR, które umożliwiają oglądanie trójwymiarowych obrazów.

Po przeszkoleniu z obsługi sprzętu uczniowie zapoznawali się z przykładowymi projektami z różnych obszarów edukacji: geografii, histori, muzyki. Dzieci przeniosły się na drugi koniec świata – zwiedziły Afrykę, Australię, a nawet zobaczyły zorzę polarną!

mgr Sandra Gapińska

Kwiecień - szkolny Aparat CANON EOS 250D

Szkolne uroczystości, wycieczki, zajęcia dodatkowe a nawet życie klasowe jest dokumentowane przez nasz szkolny aparat, który również posiadamy dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości.

Na zdjęciach kadry z życia klasy VII b :)

mgr Justyna Kwiatkowska

Maj - Ciekawa lekcja języka polskiego

W naszej szkole uczniowie mogą rozwijać się wszechstronnie, poszerzając swoje zainteresowania  na każdej lekcji i różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. Na przykład nowoczesne technologie poznajemy na informatyce, technice, kółku informatycznym, ale także na …. języku polskim!                                                                                         Oto lekcja polskiego w klasie 6C, na której uczniowie konstruują i programują proste roboty z klocków Lego. Inspiracją do takich działań była współczesna powieść science fiction dla młodzieży autorstwa Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.                                                                                                                                                                                       Polecamy zarówno lekturę jak i tworzenie wizji przyszłego nowoczesnego świata.

mgr Hanna Chudzińska

• Powiatowy Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej

• Z wielką radością informujemy, że nasze zdolne uczennice wspaniale reprezentowały naszą szkołę podczas XV Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej  w Ciechocinku. W kategorii klas IV - VI RRECYTACJA - II miejsce zajęła Hanna Żółtowska z kl. VI A, w kategorii PIOSENKA - III miejsce egzekwo zajęły: Martyna Wiśniewska z kl. VI A oraz Maja Centkowska z kl. VI B. Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczynom i opiekunom: Pani Hannie Chudzińskiej i Pani Dorocie Chojnackiej.

Życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka do Ciechocinka

• 21 kwietnia 2023 roku klasy 4b i 5a zwiedzały Ciechocinek z panią przewodnik, Katarzyną Żurawską. Miasto, które wszyscy znają zobaczyliśmy z nowej perspektywy, która nas zadziwiła i zaskoczyła. Miło było posłuchać ciekawostek historycznych i nieznanych nam dotąd faktów w skąpanej w słońcu scenerii uzdrowiska. Mieliśmy też czas na odpoczynek i lody. Na koniec w MCK w Ciechocinku obejrzeliśmy spektakl teatralny "Ścieżkami bogów", dzięki któremu młodsi uczniowie zostali wprowadzeni do świata mitów, a starsi odświeżyli wiedzę przed sprawdzianem. Przedstawienie polecamy każdemu, podobnie jak spacer po Ciechocinku.

mgr Anna Tokarska

• Wycieczka do Biskupina

• 5 maja 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły zwiedziła Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji koło Żnina. Za sprawą starych, żelaznych pociągów przenieśliśmy się w czasie. Szukaliśmy też Ducha Zamku Weneckiego, ale w dzień chyba się nie pojawia, my nie mieliśmy szczęścia :) Następnie kolejką pojechaliśmy do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne z przewodnikiem. Każdy ulepił swoje naczynie z gliny, co było niełatwym zadaniem. Jeszcze trudniejsze okazało się dowiezienie glinianego dzieła do domu.Cały przebieg wycieczki możecie obejrzeć na zdjęciach.

mgr Anna Tokarska

• Wyniki Kangura Matematycznego 2023

• Wyróżnienie otrzymali:

• Jan Jamroży 3a
              • Oliwia Śmigielska 4b
              • Magda Liszkowska  8d
              • Tobiasz Sikorski 8e
              • Katarzyna Karnowska 8d
              • Maria Smardzewska 8a
              • Wojciech Kostrzewski, 8b

Gratulacje :)

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• W sobotę, 22 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Amelia Gradowska, Hanna Żółtowska, Jakub Kącikowski i Wiktor Stachowiak wzięli udział w II etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasza drużyna zajęła III miejsce, a Jakub Kącikowski zajął II miejsce indywidualnie. Gratulujemy!

mgr Sandra Gapińska