• „Młodzi kreatorzy mody - najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”

• Szkolny etap konkursu plastycznego dla klas I-III pt. „Młodzi kreatorzy mody - najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” wyłonił prace, które będą reperezentować nas w etapie diecezjalnym. Będą to prace I, II i III miejsca.

A oto wyniki etapu szkolnego:

I miejsce - Anastazja Wiśniewska, kl. III a

II miejsce - Lena Pokorzyńska, kl. II b

III miejsce - Filip Baryza, kl. II b

Wyróżnienie - Marcel Mordziński, kl. II b

Gratulacje!

mgr Lidia Skalska

• Klasa 6b świeci się na niebiesko!

• Klasa 6 b dołączyła do internetowej akcji wsparcia dwudziestoletniego Antka chorego na autyzm. W grudniu uczniowie wysłali mu własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi oraz kilkoma ciepłymi słowami. Antek odwdzięczył się piękną kartką z wiadomością dla całej szkoły. Liczymy, że to nie koniec naszej korespondencji!

• Rozstrzygnięcie Szkolno – Parafialnego konkursu na Najpiękniejszą  Szopkę Bożonarodzeniową

• Dnia 06.01.2023r. w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą  Szopkę Bożonarodzeniową.

Spośród dostarczonych prac komisja wybrała cztery zwycięskie szopki.

Laureaci konkursu:

I miejsce Anastazja Wiśniewska kl. 3a

II miejsce Marcel Matusiak kl. 7b

III miejsce Hubert Szczepański kl. 3a i Konrad Szczepański kl. 1a

IV  miejsce Jan Nurkiewicz kl. 1a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe prace!

P. S. Gapińska, P. L.Skalska, Ks. T. Blok

• Jasełka na wesoło

• Serdecznie dziękujemy i gratulujemy aktorom z klasy IIIb, VIa i VIc.

A także Pani Lidii Skalskiej, Annie Lewandowskiej i Dorocie Chojnackiej.

• XVII Powiatowy Konkurs na Plakat Profilaktyczny

• W piątek 2 grudnia uczniowie naszej szkoły byli na wręczeniu nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu na Projekt Plakatu Profilaktycznego pod hasłem: Nastolatków wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny. Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego ,,Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

Paulina Pacyniak – kl. VII b

Martyna Wiśniewska – kl.VI a

Nikola Wołek – Szuba – kl. VI c

Joanna Nowak – kl. V b

Natalia Serocka – kl. IV b

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział.

Opiekun – mgr Edyta Starczewska

• Opowieść wigilijna w Baju Pomorskim

• W czwartek, 15 grudnia uczniowie z klasy VI a, VII a i VII b wybrali się na wycieczkę do Torunia, gdzie obejrzeli spektakl Opowieść wigilijna w Teatrze Baj Pomorski.

Uczniowie zwarci i gotowi do omawiania lektury :)

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2022

• JESTEŚCIE WIELCY!

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, a także każdej osobie, która była zaangażowana w imprezę. Dzięki Wam udało się zintegrować szkolną społeczność i wspólnie zrobić coś dobrego. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas i serce aby wszystko się udało. Łącznie z kiermaszu, kawiarenki oraz loterii uzbieraliśmy kwotę prawie 5 tys. złotych.

DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE, KLASA IV A, IV B, VIII B Z WYCHOWAWCAMI.

• Akcja Szkolnego Koła Caritas 🎁

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W dniach 2 - 3 grudnia 2022 roku uczniowie szkolnego koła  charytatywnego  „Caritas” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak. Pomagam”.  Zebraliśmy 380 kg żywności! Zebrane dary trafiły dla potrzebujących osób starszych i Oratorium św. Jana Bosko.

Serdecznie dziękujemy społeczności Aleksandrowa Kujawskiego i okolic za otwartość serca.

Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych młodych wolontariuszy:

Mai Rutkowskiej, Roksany Góralskiej, Justyny Kozłowskiej, Zofii Prusaczyk, Laury Mazurek, Filipa Mazurka, Oliwiera Raniszewskiego, Oliwiera Madajczyka i Jędrzeja Skoniecznego z klasy 7a

Mariki Kułakowskiej, Julki Pacyniak, Pauliny Pacyniak, Weroniki Kułakowskiej, Marii Zakrzewskiej i Mai Glowackiej z klasy 7b

Katarzyny Karnowskiej, Alicji  Borkowskiej, Magdy Liszkowskiej, Agaty Budnej, Alicji Żółtowskiej, Antoniego Łukomskiego i Tomasza Maszewskiego z klasy 8d

Amelii Gradowskiej z klasy 6a

Zosi Gawrońskiej i Wiktorii Dzięgielewskiej z klasy 8b

Urszuli Zielińskiej z klasy 8a

Bartka Czerwińskiego z klasy 6c

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas:

P. Sandrze Gapińskiej

P. Agnieszce Rzepeckiej

P. Justynie Kwiatkowskiej

P. Kamili Kuźbie

P. Annie Serockiej

P. Annie Lewandowskiej

P. Małgorzacie Skierskiej

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 🎄

• Już jutro wielka świąteczna impreza!

Zapraszamy na dużą salę gimnastyczną od godz. 8:00.

Na loterii do wygrania m.in. zestawy słodyczy, dekoracje bożonarodzeniowe, zabawki, gry, przybory szkolne, kamera internetowa, zegarek, a tekże bony zwalniające z odpowiedzi lub kartkówki!!!

Na kiermaszu do kupienia własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

W kawiarence pyszne ciasta domowego wypieku, kawa, herbata oraz gorąca czekolada dla najmłodszych.

Prosimy o zabranie pieniążków i świątecznego nastroju. Do zobaczenia jutro. :)

• Mikołajkowe ubieranie choinki z Panem Burmistrzem

• Z okazji Mikołajek przed Urzędem Miejskim można było poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z aleksandrowskich szkół i przedszkoli oraz uczestnicy placówek opiekuńczych przy akompaniamencie świątecznych utworów wspólnie z Arkadiusz Gralak Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego dekorowali choinkę.

Uczestnicy zabawy ozdobili drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Nie zabrakło drobnych upominków od Świętego Mikołaja, który częstował wszystkich pysznymi cukierkami.

fot. oraz tekst: Stacja Aleksandrów